97% херсонців вважають вищу освіту важливою складовою для майбутнього успішного розвитку Херсона, проте лише половина з них добре поінформована про діяльність херсонських ЗВО в теперішніх умовах. А 9% навіть вважають, що під час війни вони взагалі не працюють.
Про це стало відомо за результатами опитування Фонду громади Херсона “Захист”.
На думку херсонців, з точки зору відбудови міста та області, пріоритетними для херсонських вишів мають стати будівельні та сільськогосподарські спеціальності.
При цьому, 51% херсонців мають у найближчому оточенні людей, які планують вчитися в ЗВО. З них 33% розглядають вступ саме до херсонських вишів.
Лідером в списку потенційних місць навчання є Херсонський державний університет. Водночас 11% опитаних думають вступати до закордонних ВНЗ.
Окрім цього, 37% опитаних вважають, що абітурієнти з Херсонщини повинні мати пільги при вступі до ЗВО, але якщо вони вступають саме до херсонських вишів. Діти учасників бойових дій та самі учасників бойових дій також повинні мати пільги.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2024/05/znimok-ekrana-2024-04-30-o-13.26.56-980x603-1.png)
Нагадаємо, через окупацію херсонські ЗВО були вимушені релокуватися до інших областей України. Зокрема, Херсонський державний університет переїхав до Івано-Франківська, Херсонський державний аграрно-економічний університет – до Кропивницького, Херсонський національний технічний університет – до Хмельницького, а Херсонська державна морська академія релокована до міста Одеса.
Торік релоковані херсонські виші загалом зарахували на бакалаврат 1469 абітурієнтів.