Проблеми із зором можуть виникати навіть у дитячому віці через нездоровий спосіб життя, надмірне використання гаджетів, погане харчування. Очі починають сльозитися, стають чутливими до світла, відчуваються різь і печіння, гострота зору падає. Уникнути негативних наслідків допоможе своєчасна профілактика та впровадження здорових звичок.
Зарядка для очей — обов’язкова
Людям, які працюють за комп’ютером, необхідно робити вправи для зорового м’яза. Якщо декілька годин безвідривно вдивлятися в монітор, очі втомлюються. Щоб розім’яти зоровий м’яз, треба відводити погляд від комп’ютера кожні 20 хвилин, дивитися вправо-вліво, вгору та вниз. Інтенсивно стиснути повіки, проводити кругові та діагональні рухи, часто кліпати.
Використання сонцезахисних окулярів
Сонячне випромінювання негативно впливає на очі та призводить до серйозних проблем. Вибирайте якісні окуляри з відповідним UF-фільтром. Обов’язково користуйтеся ними як влітку, так і взимку, оскільки сонячне випромінювання шкодить у будь-яку пору року.
Надмірний вплив УФ-променів на очі може призвести до захворювань — катаракти, раку. Тому не варто легковажно ставитися до появи перших ознак хвороби й покладатися на власні відчуття. Лише лікар може визначити стадію нездужання і розписати відповідне лікування. Офтальмологічна клініка в Києві проводить профілактичні огляди, які допоможуть перевірити стан очей, виявити ознаки хвороби або переконатися, що проблем із зором немає.
Спорт та здоровий спосіб життя
Фізичні вправи покращують кровообіг, що позитивно впливає на очі та загальний стан організму. Вибирайте безпечний різновид спорту, не пов’язаний із можливими падіннями чи травмами голови — фітнес, йогу, плавання. Ви зможете керувати навантаженнями та оздоровитися.
Правильний режим роботи та відпочинку
Унаслідок постійного недосипу підвищується тиск, виникає ризик появи глаукоми. Хронічне безсоння може призвести до пошкодження очного нерва. Тому лягайте спати вчасно, не користуйтеся гаджетами, не дивіться телевізор мінімум за пів години до сну.
Збалансоване харчування
Користь вітамінів для здоров’я очей доведена. Поповнюйте раціон смачними овочами та фруктами, зокрема такими, як:
- броколі;
- апельсин;
- шпинат;
- морква;
- перець;
- гарбуз.
Щоб покращити свій зір, варто вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, зменшити час користування гаджетами, частіше гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом. Для контролю за станом очей — проводити профілактичні огляди. Ці корисні звички допоможуть поліпшити зір і здоров’я організму загалом.