Злочинна так звана «військово-цивільна адміністрація Херсонської області» хоче за прикладом інших окупованих територій обнулити борги населення за житлово-комунальні послуги.
Такий висновок можна зробити, виходячи з повідомлень пропагандистських медіа і заяв окупаційних фейкових «чиновників».
Зокрема, так званий «заступник голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області» Кирило Стремоусов у відео, розміщеному на його Телеграм-каналі, заявив:
«Ми фактично обнулимо всю ту програму, ті борги, які сьогодні є. Ті, куди нас загнала Україна. І стабілізуємо ситуацію, в якій соціальний сектор буде основоположним фактором соціальної рівності».
Не виключено, що цей «потік свідомості» (Стремоусов просто не здатен говорити інакше) може означати, що й у Херсонській області за прикладом окупованих територій Запорізької області спишуть борги населення за житлово-комунальні послуги.
Зокрема, в окупованому Бердянську містянам вже пробачили 27 млн грн заборгованості за водопостачання і водовідведення. Це – борги, накопичені до 28 лютого 2022 року.
Ймовірно, подібний «атракціон небаченої щедрості» хочуть зробити й в Херсоні, де борги населення за водопостачання і водовідведення – близько 80 млн грн. А сумарний борг населення за опалення (Херсонська ТЕЦ і КП «Херсонтеплоенерго») – близько 300 млн грн.
Деякі містяни, які не оплачували житлово-комунальні послуги не один рік і мають великі заборгованості, звісно зрадіють. Але списання боргів неминуче потягне за собою низку проблем для надавачів послуг. Бо в цих боргах – гроші, які підприємства винні за газ, електроенергію. Також комунальники мають чимось платити зарплати працівникам.
Потрібні гроші й на утримання та ремонт мереж, на підготовку до наступного опалювального сезону, який майже із стовідсотковою вірогідністю буде дуже і дуже проблемним, а може в Херсоні й взагалі не початися. В області ЖКГ теж має безліч проблем, для вирішення яких потрібні гроші, й вони надходили і з погашення боргів бодай невеликими частинами.
Можливо, списання боргів населення на окупованих територіях – ще й спроба окупантів створити проблеми для українських постачальників електроенергії і газа, які залишаться без частини проплат за спожите. Та й після деокупації стягнути “списані” загарбниками борги буде дуже важко.
Але найбільш катастрофічними наслідки таких безвідповідальних рішень будуть для окупованих територій, де підприємства ЖКГ можуть просто «лягти».