Ексдиректорку департаменту розвитку об’єктів комунальної власності Херсонської міської ради Алісу Вербицьку заочно засудили за колабораційну діяльність до 10 років тюрми з конфіскацією майна.
Про це йдеться у судовому вироку.
Під час окупації Херсона, як встановив суд, Вербицька добровільно очолила відділ розвитку об’єктів права комунальної власності в окупаційній адміністрації області.
Один зі свідків повідомив, що коли він влітку 2022 року шукав роботу, то звернувся до окупаційної адміністрації – там озброєна охорона направила його до кабінету Вербицької. у її кабінеті було багато російської символіки: фото президента РФ, прапори, герб, агітаційні лозунги та інше.
Під час співбесіди експосадовиця повідомила, що головною умовою працевлаштування було отримання російського громадянства, а потім оформлення паспорта та банківської картки для отримання зарплати.
Поведінка її при цьому, за словами свідка, була “впевнена, активна, товариська”.
Ще один свідок розповів, що Вербицька, яку він зустрів у місті сказала, що “дуже задоволена заробітною платою, що її все влаштовує та у неї все добре”.
Нагадаємо, Аліса Вербицька до окупації Херсона очолювала департамент об’єктів комунальної власності Херсонської міської ради.
До цього, з 2014 року, була начальником міського управління транспорту, дорожньої інфраструктури і зв’язку.
У 2015 році колишній мер Херсона Володимир Миколаєнка звільнив Вербицьку з цієї посади, але суд відновив її.
У 2022 році Вербицька разом із начальницею відділу обліку та звітності Світланою Мєдвєдковою незаконно привласнили понад 1 мільйон гривень, за що у вересні 2023 року отримали підозри в бюджетних розтратах.
З жовтня того ж року перебуває у базі розшуку МВС України.
За останніми даними, Вербицька переховується на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини.