Бригинець: Херсонський політв’язень зізнався, що його змусили дати фальшиві свідчення

Бригинець: Херсонський політв’язень зізнався, що його змусили дати фальшиві свідчення
24 апреля 2014 года.

Бригинець звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою покарати осіб, які за допомогою погроз і тиску змусили майданівця Дмитра Тонгалюка звести на себе наклеп - визнати, що він навмисно наніс тілесні ушкодження міліціонерам, один з яких помер.

Про це повідомила прес-служба народного депутат України (фракція «Батьківщина») Олександра Бригинця.

Як відомо, в лютому суддя Суворовського районного суду міста Херсон виніс рішення про обрання міри запобіжного заходу щодо двох осіб, підозрюваних у нанесенні поранень 27 січня 2014 року трьом міліціонерам, один з яких помер від ножових поранень. Відносно одного з підозрюваних - Андрія Наливайко - було обрано запобіжний захід: взяття під варту (арешт). Відносно другого підозрюваного - Дмитра Тонгалюка - суддя Суворовського районного суду виніс рішення про обрання міри запобіжного заходу - домашній арешт.

«Ще тоді, коли Дмитра, якого підозрювали в побитті трьох міліціонерів і смерті одного з них, випустили з-під варти, я зрозумів, що це не просто так. Адже хто стане випускати підозрюваного в такому важкому злочині, не провівши повного розслідування, лише на основі його показів, що він не винен. Тоді я зробив для себе висновок, що Д.Тонгалюк дав неправдиві свідчення, за що отримав «подарунок» - звільнення під домашній арешт. І як виявилося, мої припущення були правдивими, адже сьогодні я маю на руках заяву Дмитра до Прокуратури Херсонської області, в якій він відмовляється від показів, які давав раніше», - повідомив О.Бригинець.

«Ці неправдиві покази я змушений був дати під психологічним тиском свого попереднього захисника Сисоєва М.М., який після розмови зі слідчим і прокурором сказав мені, що або ти будеш сидіти 15 років, або ти даси такі покази, які треба і як я тобі скажу. Інакше тебе на зоні приб'ють», - пише у заяві Д.Тонгалюк.

«Після трьох хвилин спілкування з так званим адвокатом, який, безумовно, був частиною карної машини Януковича, і співпрацював як агент прокуратури і міліції, а не був захисником підслідного, я наполіг на зміні адвоката і запропонував на його місце одного з найкращих адвокатів України мого близького друга і помічника Олега Короля, якого громадські активісти знають по багатьом резонансним справам: захист книгарні «Сяйво», Київської фортеці, Народної лічниці Шептицького тощо», - розповів О.Бригинець.

Нагадаємо, після того, як Д.Тонгалюка випустили з-під варти, нардеп звернувся до УМВС України у Херсонській області, до Генпрокуратури та СБУ із вимогою забезпечити охорону Дмитрові, якому, на думку Бригинця, загрожувала смертельна небезпека, оскільки він змушений був дати неправдиві свідчення, які міг змінити у будь-який момент. Як наслідок, існувала велика загроза, що Дмитро міг зникнути: або його викрали б, або він нібито втік би, або колишня влада інсценувала б напад на його квартиру обурених майданівців (а насправді співробітників спецслужб), які просто вбили б непевного свідка. А
вбивство знову могли повісити на опонентів.

«Я вимагаю розслідувати злочинні дії силових структур щодо обох хлопців: А.Наливайка і Д.Тонгалюка та адвоката Сисоєва М.М.. А також розслідувати справу, хто насправді поранив міліціонерів, один з яких помер внаслідок ножових поранень. Адже мені не зрозуміло, чому міліція не розслідує справу належним чином і чи не є це результатом злочинної змови між керівництвом херсонської міліції та бандитами, які за неофіційною інформацією, вступили в бій з міліцією під час економічних розборок на одному з ринків», - заявив О.Бригинець.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости