BRDO розробив рекомендації щодо покращення інвестиційного клімату Херсонщини


11 марта

Офіс ефективного регулювання BRDO сформував комплекс рекомендацій для Херсонської області щодо полегшення ведення бізнесу на основі нещодавно презентованих результатів рейтингу Regional Doing Business - 2020. За результатами дослідження, Херсонщина посіла 23-є місце.

Зокрема, Херсонська область отримала порівняно низькі бали за критерієм «Час на отримання необхідних дозволів та документів» у компоненті «Оформлення земельної ділянки», на що підприємці витрачають 130 днів у середньому. Також за критерієм «Витрати офіційних коштів» область отримала низькі бали з огляду на заявлену респондентами максимальну суму витрачених коштів для проведення оформлення - від 7500 до 10000 грн.

Щоби пришвидшити процес відведення земельної ділянки, необхідно забезпечити проведення роз'яснювальної роботи з представниками місцевого Держгеокадастру щодо зниження тривалості опрацювання заявок на отримання дозволу на розробку документації із землеустрою та її затвердження. Наголошуємо, що висновок щодо погодження проекту землеустрою, згідно з законодавством, експерт Держгеокадастру має надати протягом п'яти робочих днів з дня надходження проекту землеустрою.

«Рейтинг Regional Doing Business - це про проміжний результат, який потрібно не лише закріпити, але і примножувати. Із цією метою ми розробили конкретні рекомендації для областей, які допоможуть місцевій владі зорієнтуватися на тому, що сьогодні потрібно робити для полегшення ведення бізнесу в українських містах», - зазначив Вадим Загарій, керівник проектів BRDO.

За словами Вадима Загарія, Херсонщина має низькі бали за компонентом «Сплата місцевих податків», оскільки області-конкуренти значно знизили ставки за деякими місцевим податками та зборами в досліджуваний період - у першу чергу, це стосується туристичного збору та єдиного податку для другої групи. Обсяг цих зборів і податків є максимально можливим у Херсоні, унаслідок чого місто отримало мінімальні бали.

Для покращення ситуації необхідно переглянути ставки у сторону їх зменшення. Також респонденти зазначили проблеми з пошуком інформації щодо ставок місцевих податків та зборів на сайті міськради. За критерієм «Відкритість інформації» Херсон отримав 10 балів з 15 можливих - необхідно опублікувати на єдиному веб-сайті інформацію щодо ставок місцевих податків та зборів у повному обсязі.

Крім цього, область отримала низькі бали за компонентом «Започаткування бізнесу» через тривалий час реєстрації юридичної особи. Середній час проходження усіх необхідних процедур для реєстрації підприємства склав близько 8 днів. Щоб виправити ситуацію, потрібно налагодити оперативне виконання процедури засвідчення факту створення юридичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій реєстраторами відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Херсонської міської ради.

Зазначимо, рейтинг здійснювався на підставі опитування українських підприємців згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Основою для оцінювання стали кількість контактів із представниками дозвільних органів - «візити»; кількість календарних днів, що витрачаються на отримання дозвільних документів - «час»; та витрати підприємців - «гроші».

Нагадаємо, за результатами рейтингу Житомир показав найкращий серед усіх обласних центрів діловий клімат, набравши 356 балів. Останні сходинки рейтингу посіли Миколаївська, Хмельницька та Херсонська області, набравши 303, 304 та 310 балів відповідно.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости