Підтримати

Росіяни не перестають насичувати інформаційний простір окупованої частини Херсонщини неправдивими та маніпулятивними матеріалами. Останні два тижні виключенням не стали. Найцікавіше та найабсурдніше МОСТ описав у своїх кейсах.

Для чого гауляйтер Херсонщини Сальдо досі використовує застарілі наративи російської пропаганди

Володимир Сальдо дав інтерв’ю російському пропагандистському телеканалу «Звезда» в програмі «Между тем». В інтерв’ю він щедро «насипав» російської пропаганди та відверто неправдивої інформації про ситуацію на окупованій частині Херсонщини та в Україні загалом.

Сальдо активно використовував фрази про єдиний народ, братовбивчу війну, вплив країн Заходу та інші стандартні вислови з російських методичок.

Загалом в інтерв’ю Сальдо намагався в черговий раз донести до російської аудиторії наративи антиукраїнської пропаганди, які спрямовані насамперед на заперечення суб’єктності України, аби таким чином виправдати анексію Криму, окупацію Донбасу у 2014 році та повномасштабне вторгнення у лютому 2022-го.

Чому це важливо

Володимир Сальдо виступає в ролі “спікера” російської пропаганди, що спрямована на обробку росіян та населення на окупованих територіях, аби переконати людей у тому, що війна, яку розпочала РФ, справедлива. 

Росіяни транслюють своє бачення реальності, використовуючи  проросійську людину з України, аби посилити пропагандистський ефект та виправдати збройну агресію.

Два дні псевдовиборів: росіяни показали вигадані відсотки

За перші два дві явка на організовані окупантами вибори, на території Херсонської області (з урахуванням екстериторіальних дільниць) склала 19,93%.

З першого ж дня російські пропагандисти та прокремлівські ЗМІ активно транслювали, як відбуваються «вибори» та розповідали про відсутність будь-яких порушень на виборчих дільницях.

Насправді ж, мало того, що сам факт виборів є незаконним, так і самі вони проходили з порушенням законів самої ж Росії.

Зокрема, відсотки, оголошені пропагандистами, взяті невідомо звідки, адже псевдовибори проводились без списків виборців. 

Про це свідчать фото, на яких члени комісій записують дані виборців до пустих таблиць.

Крім цього є безліч кадрів, на яких видно, що безпосереднього волевиявлення відбувалось з недотримання принципу таємниці голосування.

Чому це важливо

Завдання пропагандистів – показати «демократичні вибори» на окупованій росіянами українській території як підтвердження їх турботи про мешканців цих регіонів та прагнення створити там обрану народом владу.

Але насправді це імітація виборчого процесу, коли найважливіше – картинка для пропагандистів.

Херсонські пропагандисти розповсюджують фейки про ЗСУ

Окупанти опублікували відео, на якому полонені росіянами «бійці 123-ї бригади тероборони ЗСУ» розповідають про мобілізацію, незадовільне продовольче та технічне забезпечення, пригнічений моральний стан української армії, суворі покарання за відмову від виконання поставлених завдань і т.д.

Аби розібратися у цьому відео МОСТ звернувся за коментарем до керівниці об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталії Гуменюк.

Гуменюк пояснила, що до подібних маніпуляцій росіяни вдаються через проблеми у власній армії.

«Російські пропагандисти на повному серйозі вважають: якщо настільки великі проблеми є в РФ, значить, їх просто не може не бути в Україні. Бо росіян роками запевняли, що ми гірші за них в усьому», – зазначає Наталія Гуменюк.

Чому це важливо

Створюючи подібні фейки, окупаційна влада і підконтрольні їй пропагандисти намагаються переконати людей на загарбаних територіях, що ЗСУ не здатні визволити ці землі.

Таким чином загарбники хочуть викликати у людей пригнічення і думки про марність спротиву в окупації.

Крах медицини та висока смертність від інфекційних хвороб на деокупованій Херсонщині: для чого маніпулюють росіяни?

Проблеми визволеної від російських окупантів правобережної частини Херсонської області – одна з найпопулярніших тем для прокремлівських медіа, які позиціонують себе як херсонські.

Цього разу у своїх Telegram-каналах, росіяни заявили, що після катастрофи на Каховській ГЕС у Херсоні зростає смертність серед цивільного населення через інфекційні захворювання, загострюється гуманітарна криза, а керівництво Херсонської області знищило всю медичну систему правобережжя. 

Ці повідомлення пропагандистів спростував у Facebook перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

За його словами, завдяки оперативним діям з ліквідації наслідків підриву дамби Каховської ГЕС ситуація з інфекційними захворюваннями була повністю контрольована, а покращення якості надання медичних послуг та розбудова медичної мережі є пріоритетом влади.

Чому це важливо

І російські пропагандисти, і підконтрольні окупантам медіа, які працюють на Херсонщині, намагаються перекласти на українців відповідальність за проблеми на деокупованій частині області, але насправді проблеми, від яких зараз потерпають мешканці правобережної частини Херсонської області, виникли через російське повномасштабне вторгнення в Україну.

Подібними публікаціями російські пропагандисти намагаються переконати мешканців окупованої частини Херсонщини, що Росія створює для них кращі умови, ніж Україна. А людей, які майже рік тому виїхали з правобережжя, окупанти намагаються запевнити, що виїзд був правильним вибором.

При цьому росіяни не розповідають про обстріли правобережжя та, зокрема, знищення окупантами медичних закладів.

Аби не пропустити наступні матеріали зі спростування російських фейків слідкуйте за нашими новинами на сайті МОСТ та у соціальних мережах – Telegram, Facebook, Instagram, Twitter

Матеріали створено за підтримки Центру прав людини ZMINA

Поділитися цим матеріалом

Розвиваємо проект за підтримки