Бюджет Херсона витратить на освіту більше двох третин бюджету

Бюджет Херсона витратить на освіту більше двох третин бюджету
20 мая 2021 года.

У 2021 році витрати на освіту можуть сягнути понад 70% бюджету Херсонської громади. Таку інформацію оприлюднили аналітики Центру спільних дій у статті «Галопом по бюджетах Причорномор'я».

«У Херсоні планують витратити на неї (освіту, - ред.) більш як 70% від усіх видатків. Депутати інших міських рад передбачають виділити на освіту значно менше, ніж у Херсонській ТГ. Утім, ця стаття видатків є найбільшою в усіх ТГ: від 37,7% в Одесі до 44,4% у Миколаєві», - повідомляють аналітики Центру спільних дій.

Видатки на освіту спільно ділять між собою місцевий і державний бюджети. Коштом місцевого бюджету утримують будівлі закладів освіти, закуповують освітні матеріали та проводять олімпіади. Окремо місцева влада може доплачувати педагогам громади.

«Держава фінансує освіту на місцях через освітню субвенцію. Ці кошти мають витрачати лише за цільовим призначенням. Наприклад, на зарплати вчителям шкіл і ПТУ, закупівлю матеріалів для «Нової української школи», забезпечення інклюзивності в освіті», - йдеться у статті.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости