27 березня Верховна Рада України ухвалила закон “Про внесення змін до розділу “Прикінцеві та перехідні положення” Цивільного кодексу щодо особливостей кредитування та фінансового лізингу у період дії воєнного стану”, який має пом’якшити фінансовий тиск на бізнес, що постраждав внаслідок агресії Росії.
Як це вплине на бізнес деокупованої та тимчасово окупованої Херсонської області МОСТ запитав у депутата Верховної Ради України Павла Павліша, який був серед співавторів Закону.
За його словами, спочатку законопроєкт розроблявся для аграріїв, які опинилися під окупацією, аби тимчасово звільнити їх від кредитних зобов’язань до завершення воєнних дій, але фінальна версія закону поширюється на весь бізнес, зареєстрований на окупованих територіях та в зоні бойових дій.
“Цим законом зупиняється стягнення, нарахування за кредитами і дає “передишку” бізнесу на термін ведення бойових дій для того, щоб після закінчення війни вони (підприємці, – МОСТ) могли впорядкувати свої відносини з банками, а, за можливістю, відновити свій бізнес”, – пояснив нардеп.
Право на мораторій мають підприємства, які відповідають таким умовам:
- їхній дохід за весь 2021 рік не перевищував приблизно 50 мільйонів євро;
- кредит або договір лізингу були оформлені до 24 лютого 2022 року;
- до початку війни у них не було боргів за цими договорами;
- вони не зверталися за подібною пільгою за іншим законом.
Для отримання “кредитних канікул” підприємство має звернутися до свого банку або лізингової компанії з письмовою заявою (можна в електронному вигляді). Банк або лізингодавець повинні розглянути заяву протягом 15 днів і повідомити про своє рішення.
Якщо вони відмовлять, то мають пояснити причину.
Раніше повідомлялось, у Херсоні 18 власників земельних ділянок звільнили від сплати за землю у 2023 році