Ви точно багато разів чули про Bitcoin — це найперша й найпопулярніша криптовалюта у світі. Прихильники покоління криптовалюти (валюти, яка працює виключно в Інтернеті) з’явилися ще понад 10 років тому, і все ще дивуються розширенню спектра популярності віртуальних валют. Ця стаття від ЦеКрипто допоможе вам зрозуміти особливості першої у світі криптовалюти.
Як з’явився Bitcoin?
Вперше концепція Bitcoin з’явилася у вайтпейпері (документі, який необхідний для просування особливостей продукту/послуги, який компанія пропонує надавати чи вже надає). Документ пояснював, як буде працювати Bitcoin. Його опублікувала анонімна особа Сатоші Накамото (псевдонім) у 2008 році. Справжнє ім’я автора або, імовірно, групи людей, нікому не відомо. Офіційно вже Bitcoin як перша криптовалюта був запущений 3 січня 2009 року. Bitcoin створили як відповідь на існування корумпованої банківської системи, яка стала причиною світової фінансової кризи у 2008 році.
Концепція Bitcoin
Концепція Bitcoin проста — це цифрова валюта, завдяки якій можна безпечно виконувати однорангові транзакції в мережі Інтернет без примх осіб, які ухвалюють рішення, центрального банку та правової системи. Усе ж таки Bitcoin — це не компанія, тому він не орієнтується на отримання прибутку.
Будь-яка транзакція з Bitcoin буде відстежуватись в блокчейні. Він походить на записник дій з коштами клієнтів: така собі банківська книга, що відстежує надходження й виводи. Сюди входять всі транзакції, які колись були здійснені за участі Bitcoin. Цей блокчейн має таку ж назву, як і валюта, але пишеться з великої літери (Біткоїн). Назву ж крипти ми пишемо з маленької літери (біткоїн), як і будь-яку валюту (долар), або у вигляді абревіатури (BTC).
Відмінності банківських книг та блокчейну Bitcoin:
- Блокчейн не має одного контролера — Bitcoin, розподіляючись мережею, керується безліччю учасників.
- Ніяка інша компанія, третя сторона чи навіть держава не можуть повністю контролювати блокчейн. Багато корисних статей про блокчейн і криптовалюти допоможуть вам розібратися в цій темі краще.
- Частиною мережі блокчейну може стати будь-хто.
- Система, яка створена за допомогою математичних обчислень, є надійною в захисті цифрових активів від хакерів та підробників.
Bitcoin: централізована чи децентралізована криптовалюта?
Bitcoin — децентралізована валюта. Якщо відомий сервіс PayPal орієнтується на традиційну систему фінансів для переказу грошей на створені кредитні та дебетові рахунки, то Bitcoin дозволяє будь-яким людям з будь-яких куточків світу пересилати їхні ВТС один одному самостійно — ні банк, ні уряд, ні інша стороння установа не знадобляться.
Як отримати Bitcoin?
Є вже вирішена кількість Bitcoin, яка буде існувати — 21 мільйон ВТС. Такі цифрові гроші неможливо постійно друкувати та як-небудь ними маніпулювати, як у звичних нам банківських системах. Єдина можливість отримати цю криптовалюту — намайнити. Майнинг – це назва процесу виробництва крипти за використання потужностей комп’ютерного обладнання. Саме цей процес вводить нові Bitcoin в обіг. Цей спосіб – критичний компонент розвитку блокчейну та його підтримки; ним підтверджуються нові транзакції в мережі. Завдяки майнерам – людям, що займаються майнінгом – Bitcoin і з’являються на світ. Після майнингу необхідно навчитися виконувати дії з криптою, зокрема, як відправляти криптовалюту без ризику втратити гроші.
Станом на серпень 2022 року вже згенеровано 90%+ Bitcoin. За прогнозами генерального директора EMCD Міхаеля Джерліса, здобудуть останній ВТС орієнтовно 8 жовтня 2140 року.
Пам’ятайте: якщо ви хочете стати користувачем Bitcoin, але не маєте достатньо грошей – не потрібно купувати цілий ВТС, можна купити лише будь-яку частину.