Біля Херсону знайдено і вилучено шість вибухонебезпечних бойових снарядів часів Другої світової війни

Біля Херсону знайдено і вилучено шість вибухонебезпечних бойових снарядів часів Другої світової війни
6 апреля 2018 года.

4 квітня, близько 10 години ранку пошуковцями громадської організації НВІК «Каховка» у Дніпровському районі міста Херсон, в частині 1,5 км від села Зеленівка, було виявлено шість діючих снарядів часів Другої світової війни.

Як пояснили самі пошуковці, ними як раз починалися роботи з виявлення останків безвісті зниклих воїнів того часу, адже за архівними даними саме на цій ділянці області стояли нацистські війська і наші солдати наступали на них, звільняючи Херсон.

Виявивши на незначній глибині (біля 20 см) один снаряд, пошуковці одразу викликали фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Заступник начальника групи - начальник піротехнічного відділення групи піротехнічних робіт та спеціальних водолазних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС у Херсонській області Олександр Науменко поінформував:

«Виявлені вибухонебезпечні снаряди калібром 280 міліметрів становлять серйозну загрозу для населення, тому будуть транспортовані на спеціальний полігон в Олешківському районі та знищені у встановленому порядку. Радіус розльоту уламків вибухонебезпечних снарядів такого типу становить близько 2 кілометрів».

Як зазначив начальник піротехнічного відділення групи піротехнічних і спеціальних водолазних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС Сергій Сіроштан, у разі вибуху цих снарядів могли постраждати мешканці як села Зеленівка, так і мікрорайону Таврійський міста Херсон.

Сергій Сіроштан під час підготовки виявлених снарядів до транспортування й подальшого знищення також розповів, що військові снаряди такого типу виготовлялися ще з часів Першої світової війни на замовлення французьких і російських військових підрозділів та активно використовувалися і в часи Другої світової війни завдяки гаубицям.

Вже сьогодні, 5 квітня, шість виявлених снарядів будуть транспортовані та знищені.

Теги: снаряды
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости