Безвідповідальність і цинізм чи турбота про людей? Про заклики голови Херсонської облради виїжджати з області

Безвідповідальність і цинізм чи турбота про людей? Про заклики голови Херсонської облради виїжджати з області
18 июня

До чиновників, які закликають мешканців Херсонської області виїжджати з окупованого росіянами регіону, доєднався й голова обласної ради Олександр Самойленко.

В інтерв'ю «Укрінформу» він сказав, що, на його думку, херсонці, які мають можливість виїхати з області, повинні це зробити навіть якщо доведеться їхати через окупований росією Крим.

Й з великого інтерв'ю Самойленка розтягли на цитати саме висловлювання про доцільність виїзду херсонців. Причому, інтерпретація сказаного головою облради кардинально відрізнялася від контексту сказаного саме чиновником. Чимало видань використали цитати з інтерв'ю для новин про начебто заклик представників влади до херсонців попри що виїжджати з окупованого регіону. Й особливо часто в цих новинах використовувався фрагмент інтерв'ю про необхідність для херсонців виїжджати, щоб «полегшити роботу ЗСУ».

Самойленко

На жаль, чимало видань в своєї новинах, зроблених з цього інтерв'ю, зробили наголос на необхідності термінового від'їзду, опускаючи певні нюанси з відповіді Олександра Самойленка на запитання журналіста «Укрінформу» про його ставлення до закликів до херсонців від представників державної влади.

Цитати Самойленка

Деякі видання навіть написали про оголошену владою термінову евакуацію з Херсона, про що взагалі в інтерв'ю не йшлося. Ось - відповідь Самойленка на питання про евакуацію.

З інтев'ю Самойленка

На щастя, найбільш збочені трактування цих слів дозволили собі маловідомі видання, які в пошукових видачах - далеко не на перших сторінках. Й ми дозволимо собі не називати ці видання, щоб додатково не рекламувати порушників журналістських стандартів заради клікбейту.

Але й популярні видання, які інтерпретували висловлювання голови Херсонської облради не так істерично, як деякі їх колеги, спричинили неабиякий резонанс. Поки що резонанс цей можна помітити лише в соцмережах. Там херсонські «ватники», дехто з яких вже удостоївся «почесного місця» в «Базі зрадників Херсона», вже запускають в маси меседжі на кшталт «А навіщо Херсону таке звільнення, для якого людям пропонують покинути місто? Виходить ЗСУ його руйнуватимуть». Тут ми теж дозволимо собі не називати людей, щоб не пропагувати акаунти відвертих колаборантів й не збільшувати їх аудиторію.

На превеликий жаль, Олександр Самойленко, відповідаючи на запитання кореспондента «Укрінформу», не усвідомлював можливі наслідки своїх слів, а видання (державне, до речі!!!) випустило інтерв'ю, яке містить дуже неоднозначні висловлювання.

Такого роду слова, ще й - з вуст регіональних керівників високого рангу - дуже щедрий подарунок для російських пропагандистів, які точно слідкують за публікаціями в українських ЗМІ. Дегуманізація й дискредитація ЗСУ - одне з стратегічних завдань російських пропагандистів. А заяву високопоставленого чиновника про необхідність для херсонців виїжджати з області, щоб полегшити роботу українських військових, пропагандисти точно трактуватимуть як прояв ворожого ставлення ЗСУ до мирних мешканців. Й використовуватимуть як виправдання рашистських обстрілів мирних населених пунктів Херсонщини на кшталт нещодавнього обстрілу Чорнобаївки.

Щодо виїзду через окупований Крим, то й тут є нюанси, про які Самойленко або не знав, або знав, але не сказав. Люди, які виїжджали з Херсонщини через півострів, розповідали, що підчас співбесід на пунктах пропуску, зокрема в Джанкої, співробітники ФСБ наполегливо пропонували херсонцям лишатися в рф.

Люди казали, що боялися примусового тримання на окупованому півострові. Якщо потік бажаючих покинути Херсонщину через Крим значно збільшиться після заяви Олександра Самойленка, то з великою вірогідністю можна чекати й такого повороту подій, як затримання виїжджаючих та примусове переправлення їх у росію, як це було з мешканцями того ж Маріуполя. А пропагандисти тим часом будуть розповідати про «хорошу росію», яка «надала притулок людям, які тікають від укронацистів». Щодо людей, то їх можуть просто силоміць переселити, наприклад, на Курили.

До того ж під час «фільтраційної процедури» російські спецслужби можуть заради показників і картинки для пропаганди зробити будь-якого біженця «українським терористом». З явно поганими наслідками для таких нещасних.

Але навіть у разі благополучного результату виїзд через Крим - дуже дороге задоволення: 550-600 доларів з людини (від 16 285 грн по теперішньому курсу). Враховуючи відчутне зубожіння мешканців Херсонщини за час окупації, такі витрати для чималої кількості людей - щось з області фантастики. Втім, заможний Олександр Самойленко, родина якого до того ж має будинок у Львові (визнаємо, це дуже завбачливо!), навряд чи це розуміє.

Варто зазначити, що і зараз певна кількість мешканців Херсонщини виїжджає через окупований Крим. Серед цих людей, неможна не визнати, є чимало чоловіків, які хочуть потрапити за кордон в обхід діючих в Україні обмежень. І люди виїжджатимуть, попри ризик. Це теж неможна не визнати. Але навряд чи правильно закликати людей виїжджати. Бо іноді дійсно важко сказати, що буде краще: дочекатися визволення в окупованому місті чи виїхати, наражаючи себе на небезпеку, залишаючи на окупованій території майно без впевненості у його збереженні й починаючи нелегке життя біженця.

До того ж Олександр Самойленко - не військовий, щоб більш-менш точно спрогнозувати, як визволятимуть Херсонщину. Але він - посадовець такого рівня, коли людині потрібно усвідомлювати наслідки того, що вона говорить публічно. Бо щось може бути сказаним дійсно з міркувань турботи для людей, але ззовні виглядати як прояв безвідповідальності, цинізму, словом, тих добрих намірів, які ведуть в пекло. 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости