Авто стоять по декілька діб, а виснажені люди потерпають від браку їжі, води та відпочинку, - Омбудсменка про ситуацію на виїзді з Херсонщини

Авто стоять по декілька діб, а виснажені люди потерпають від браку їжі, води та відпочинку, - Омбудсменка про ситуацію на виїзді з Херсонщини
18 мая

Омбудсменка Людмила Денісова повідомляє про те, що на виїзді з Херсонської області утворився багатокілометровий затор - тисячі автомобілів із дітьми, жінками та особами похилого віку, які намагаються виїхати з пекла російської окупації в бік підконтрольної Україні території, не пропускають окупаційні війська. 

"Авто стоять по декілька діб, а виснажені люди потерпають від браку їжі, води та відпочинку. Крім цього існує постійна небезпека обстрілів окупантами. Днями рашисти відкрили вогонь по колоні автомобілів, що намагалась виїхати з міста. Від пострілу в голову загинув волонтер Антон Кушнір, який займався доставкою гуманітарних вантажів оскільки недалеко проходить лінія фронту та постійно точаться бої", - додає Денісова.

Дії військових рф, підкреслює омбудсменка, є грубим порушенням статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, оскільки окупаційна держава не повинна затримувати осіб на території, що є особливо небезпечною у зв'язку з веденням воєнних дій.

"Вбивства мирного населення є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні", - наголошує Людмила Денісова.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости