Антонівська школа буде постачати електроенергію


26 / 04 / 2017

За підсумками першого опалювального сезону в Антонівській загальноосвітній школі № 21, яка прославилася на всю Україну як унікальна «Зелена школа», збудована за новітніми технологіями і подарована місту урядом Фінляндії, підрахували, що експлуатація нової енергоефективної споруди площею 1,2 тисячі квадратних метрів обійшлася майже в 10 разів дешевше, ніж сусідній звичайний корпус з такою ж площею.

Про це повідомляється на сторінці "Децентралізаційний марафон" у фейсбук.

Адже електроенергією новий корпус забезпечували нові сонячні батареї, а опалення - тепловий насос. Старий корпус обігравала звичайна твердопаливна котельня. Тільки на закупівлю вугілля та торф'яних брикетів в минулому опалювальному сезоні витратили 178,8 тисячі гривень, недешево обійшлася й електрика. Як з'ясувалося, цього сезону вдалося не тільки заощадити на новому корпусі, а й заробити. 

Невдовзі «Зелена школа» стане єдиним навчальним закладом України, що стане постачальником електроенергії для національної енергосистеми. Адже в теплий період, коли в південному краї сонячна енергія перевершує всі прогнози та сподівання, сучасні геліобатареї на дахові нового навчального корпусу виробляють набагато більше енергії, аніж потрібно для потреб навчального закладу. Тож її продаватимуть по «зеленому тарифу», а кошти від такої вигідної справи направлятимуть на потреби школи.

Вони стануть у нагоді на утеплення будівлі старого корпусу, де сьогодні навчається 130 учнів, що здешевить її обігрів. Підготовка відповідного пакету документів для виходу на енергоринок уже розпочата. Для цього потрібно буде підготувати та надати технологічну схему енергопостачання, отримати сертифікати на обладнання тощо. Однак кінцевий результат вартий того, щоб торгівля надлишковими шкільними кіловатами принесла навчальному закладові десятки тисяч гривень на подальший розвиток та модернізацію.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости