Схоже, що нова реальність прийшла до нас надовго. Принаймні, зараз не видно ні кінця, ні краю тих негараздів, з якими ми зіткнулись у 2020 році. Що ж, доведеться з цим жити. Як мінімум – ще один рік. Доведеться запастись масками та антисептиком. Маски краще придбати в аптеці чи спеціалізованому магазині. А антисептик – приготувати власноруч. Ми розповімо вам, як це краще зробити.
Етиловий спирт – найкраща сировина для антисептика
Про це ми можемо довідатися з рекомендацій ВООЗ. По-перше, етанол коштує дешевше, ніж інші речовини. Отже, навіть малозабезпечені родини зможуть ним скористатись. Зможуть виготовити для себе достатню кількість антисептику.
По-друге, спирт добре порається ледь не з усіма відомими науці хвороботворними бактеріями. За один раз.
Це ще не всі переваги. Спирт має досить різкий запах. Тому ви легко відрізните його від інших рідин. Та навіть якщо й вип’єте ненароком антисептик, нічого страшного з вами не відбудеться.
Та й придбати спирт зовсім не складно.
Готуємо власноруч
Враховуючи той факт, що для приготування антисептика використовуються дешеві та доступні інгредієнти, можна впевнено сказати: готуйте його самостійно, а не купуйте. Так ви зможете зекономити чималу суму грошей. Та отримаєте впевненість в його якості. У вас й вашої родини з’явиться достатня кількість антисептика для того, щоб забезпечити надійний захист.
Вам потрібно приготувати такі компоненти:
- Спирт етиловий – 8,333 літра в розрахунку на 10 літрів готового антисептику.
- Вода (краще, щоб вона була дистильована) – 1,105 літри.
- Гліцерин звичайний, 98% – 0,145 літра.
- Перекис водню, 3% – 0,417 літра.
Гліцерин потрібно взяти для того, щоб захистити шкіру рук. Адже від дії спирту вона швидко зневоднюється та може розстріскатись. Перекис водню дає додатковий захист. Вона може деактивувати ті види хвороботворних мікроорганізмів, проти яких безсилий етанол.
Необхідні заходи безпеки
Спирт, особливо в великих кількостях, речовина небезпечна. Може займатися навіть від невеликої іскри. Він швидко випаровується. А пари займаються ще легше. Тому перед початком робіт переконайтесь, що приміщення, в якому ви працюєте, добре провітрюється, що вентиляція знаходиться в справному стані.
Також підготуйте ємність із щільною кришкою. Щоб в процесі змішування не розлити спирт та інші цінні компоненти антисептику. Також не забудьте про мірні ємності та інші інструменти.
Тепер можете братися до змішування компонентів.
Правильне дозування
Завжди носіть з собою антисептика. Точну кількість розчину на день розрахувати нескладно. Якщо ви застосовуєте пляшку з пульверизатором, то за один раз у вас буде йти від 3 до 10 мл. А якщо у вас проста ємність з кришкою, з якої ви виливаєте антисептик на руки, то витрата буде більшою.
Порахуйте, скільки разів ви користуєтеся транспортними засобами за день. Додайте до цієї цифри кількість відвідуваних приміщень і зустрічаються людей. А потім помножте отриману цифру хоча б на 3. І на кількість разового витрати. Виходить, що з собою потрібно носити не менше 250 мл антисептика.