Андрій Пишний: Пане губернаторе, ідіть до людей і скажіть їм правду!

Андрій Пишний: Пане  губернаторе, ідіть до людей і скажіть їм правду!
16 октября 2013 года.

Відкритий лист народного депутата України Андрія Пишного голові Херсонської облдержадміністрації

Миколі Костяку

Миколо Михайловичу!

Спроба закрити останню на Херсонщині сільську дільничну лікарню - у селищі Архангельському Високопільського району - показала, до якого краю доведена медична галузь ввіреної Вам області. Лікарню, яка була створена ще 135 років тому, пережила три революції і дві світові війни, функціонує вже 23-й рік незалежності України, хочете закрити Ви і підконтрольна Вам більшість в обласній раді.

Проте Вам відомо, що місцева громада селища Архангельське категорично з цим не згодна. Я про це поінформував Вас у моєму депутатському зверненні, бо до мене, як народного депутата, звернулася селищна громада і трудовий колектив лікарні. Їхні звернення також передані Вам. У них йдеться, що лікарня була відремонтована і модернізована за рахунок коштів місцевого бюджету. І сьогодні територіальна громада Архангельського готова відстоювати своє конституційне право на доступну медицину у своїй лікарні усіма законними методами і діями. Мій обов'язок як народного депутата - допомогти їм у цьому. Ваш обов'язок як очільника області - почути цих людей і надати підтримку.

Саме тому в моїх депутатських зверненнях і заявах до Вас я просив надати об'єктивну інформацію про вже досягнуті і очікувані результати так званої «медичної реформи», яку Ви взялися так гаряче впроваджувати в Херсонській області.

Проте у своїй відповіді Ви не надали такої інформації. У ній не знайдеш ні цілей, ні завдань «реформи». Ні якісних, ні кількісних показників, які засвідчили б, що бодай у недалекому майбутньому якість медичного обслуговування для жителів Херсонщини буде підвищено за якимись конкретними параметрами.

Ви не вказали, як буде розвиватися система «швидкої допомоги», як покращилося транспортне сполучення, щоб люди з віддалених сіл могли швидко і безперешкодно діставатися до районних і обласних лікарень.

Так само у своїй відповіді Ви не повідомили, куди спрямовуються кошти, заощаджені завдяки закриттю дільничних сільських лікарень. А таких лікарень під Вашим керівництвом на Херсонщині вже закрито аж 26! І це в регіоні, який по праву вважається житницею України, де сам Бог велів розвивати, а не знищувати соціальну інфраструктуру на селі. Насамперед сільську медицину.

Можливо Ви покращили рівень надання послуг у центральних районних лікарнях, закупили тисячі одиниць сучасного медичного обладнання чи побудували нові сучасні високоспеціалізовані лікарні обласного рівня? Не мовчіть, скажіть про це!

Цей перелік питань до Вас можна ще довго продовжувати. Утім, скажу відверто, я не очікував побачити іншої відповіді на мої заяви і звернення, ніж та, яку за Вашим наказом опублікувала Ваша прес-служба на сайті облдержадміністрації. Це ніщо інше, як бюрократично підтасований набір нікому не потрібних цифр і відомостей. Це означає, що обласна влада Херсонщини, яку очолюєте Ви, ховає від громадськості справжні цілі і завдання «медреформи», тобто каже людям неправду, а по-народному - просто бреше.

Пане голово, я закликаю Вас і Ваших підлеглих: кажіть правду жителям Херсонщини! А якщо не володієте реальною ситуацією в області, то я готовий Вам її дещо прояснити.

Ви стверджуєте, що жителі Херсонщини щасливі від ухвалених рішень щодо реорганізації та фактичної ліквідації медичних закладів у регіоні. Що усі територіальні громади провели публічні обговорення і погодилися з вашою «геніальною» «медичною реформою». Ви також заявляєте, що жодного скорочення медичного персоналу не відбулося, а настало тільки покращення.

Проте факти і статистика свідчать про інше.

По-перше, особисто Ви у відповіді на моє депутатське звернення від 24 вересня 2013 року вказали про те, що 27 дільничних лікарень по суті зникли, бо їх перетворили на амбулаторії. Зробивши з повноцінної лікарні з медичним обладнанням лікарську амбулаторію, Ви позбавили людей повноцінного стаціонарного лікування. Підтвердження тому - протест громади селища Архангельського проти закриття дільничної лікарні.

По-друге, скорочення медперсоналу на Херсонщині відбулося. Сільська медицина області, яка і так не забезпечена належною кількістю медпрацівників, втратила 40 лікарів, а із 300 осіб середнього медперсоналу, які працювали в селах, 229 було переведено до обласного центру, а решту було відправлено на пенсію.

По-третє, фінансове забезпечення закладів охорони здоров'я Херсонської області у 2013 році становить всього 53% від потреби. При цьому на медикаменти та перев'язувальні матеріали виділяється ЛИШЕ 2,83% коштів від потреби, а на капітальні видатки коштів не виділяється зовсім - ТОБТО 0%.

Як наслідок Вашої «реформи», цього року на Херсонщині порівняно з минулим захворюваність на гострі респіраторні захворювання та грип зросла на 100%, на туберкульоз органів дихання - на 17%, захворювання групи гастроентероколітів зросли на 25%. За результатами 2012 року область увійшла в десятку регіонів України з найвищим рівнем смертності.

Окремо скажу про останню в області сільську дільничну лікарню - в селищі Архангельське Високопільського району, яку Ви, до речі, чомусь вже внесли до переліку ліквідованих.

Ви стверджуєте про покращення медичного забезпечення у Високопільському районі. І говорите про абсолютну доцільність перетворення на амбулаторію дільничної лікарні в Архангельському, яка обслуговує 9 сіл і майже 6 тисяч населення. Інформую, що після переведення цієї лікарні у комунальну власність Високопільської районної ради бюджет її утримання скоротився удвічі - з 1,1 млн грн у 2010 році до 670 тис. грн у 2013 році. А це означає, що лікарі, які сьогодні працюють у цьому лікувальному закладі, невдовзі поповнять ряди безробітних.

Нагадаю, що на засіданні сесії облради 3 жовтня 2013 року я передав Вам звернення територіальної громади і звернення, підписане всіма членами трудового колективу лікарні. До речі, ці звернення у Вашій відповіді Ви проігнорували, порушивши цим чинне законодавство - статтю 8 Закону України «Про місцеве самоврядування», яка передбачає, що позиція територіальної громади має бути врахована державними органами.

Враховуючи все вищевикладене, я вимагаю від Вас публічного обговорення результатів «медичної реформи» у Херсонській області із залученням мешканців і незалежних експертів! Цього вимигає обласна громада! І Ви не маєте жодного права цю вимогу проігнорувати! Я обов'язково візьму участь в обговоренні і поставлю вам відповідні запитання.

Закликаю Вас - скажіть правду жителям Херсонщини, що відбувається реально в системі охорони здоров'я області! Ви можете зробити це і на сесії обласної ради, а краще - ідіть до людей!

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости