Келих вина на зустрічі з подружками, п’ятничні посиденьки з пивом, легке шампанське на корпоративному бранчі… Можливо, це і не проблема зовсім, а лише привід розслабитися, який чомусь стали називати серйозним словом «алкоголізм» та рекомендувати лікування https://mednarkoclinic.com.ua/likuvannya-alkogolizmu/? Однак ваша пристрасть не зовсім корисна. Досить згадати слова американського психолога Карла Меннінгера: «Алкоголізм – це єдина хвороба, в якій ти можеш пити, щоб померти або кинути пити і все одно померти».
Один в полі не воїн!
Отже, не все так просто. Перші ознаки того, що ви стаєте близькими до алкогольної залежності, можуть проявлятися у вигляді збільшення вживання алкоголю. Після випивки ви втрачаєте контроль над своїми діями. Часто виникають дрібні, а потім – і значно більші проблеми у відносинах із сім’єю, близькими, у навчанні, роботі.
Багато людей запитує: чи важко кинути пити самостійно? Припинення вживання алкоголю з власної волі часто виявляється неефективним та призводить до рецидивів. Згадайте, адже скинути зайву вагу також важко: зайвий шматочок торта чи цукерки так і манять. Аналогічна справа і з алкоголізмом – тому краще зважитися на професійне лікування. Там ви 100% отримаєте спеціальну допомогу та підтримку.
Один із дієвих методів лікування алкоголізму – кодування https://mednarkoclinic.com.ua/koduvannya-vid-alkogolizmu/. Так називається процедура, за якої в організм вводяться препарати, що блокують бажання та задоволення від вживання алкоголю. Алкоголік, таким чином, отримує можливість контролювати свої потреби, що суттєво зменшує ймовірність рецидиву. Не можна забувати і про психологічне кодування, коли сенс методу полягає у формуванні певних психологічних установок. В результаті алкоголь сприймається як щось негативне – людина на підсвідомому рівні заперечує навіть можливість знову доторкнутися до спиртного.
Кодування: міфи та реальність
Існує кілька міфів щодо кодування від алкоголізму, які слід розвінчати.
- Кодування – це «дивовижне» вирішення проблеми, яка позбавить залежності моментально. Ні, не зовсім так. Кодування – одна з складових комплексної програми лікування. Воно включає психоемоційну підтримку та реабілітаційні заходи.
- Другий міф полягає в тому, що кодування від алкоголізму є гарантом лікування. Ні, кодування лише допомагає знизити потяг до алкоголю.
- Третій міф говорить: кодування – це спроба заблокувати алкоголь. Так, твердження частково вірне. Кодування допоможе контролювати власні потреби і приймати усвідомлені рішення щодо споживання алкоголю.
В результаті взаємодії з фахівцями та комплексного процесу кодування, індивідуальної програми лікування, алко- та наркозалежні отнимують можливість жити без шкідливих звичок. Виявіть волю до одужання, обираючи професійний підхід до вирішення проблеми!