Активісти вимагають затвердити звіт ТСК по розслидуванню вбивства Каті Гандзюк

Активісти вимагають затвердити звіт ТСК по розслидуванню вбивства Каті Гандзюк
10 / 07 / 2019

Більше 20 громадських організацій вимагають від спікера Верховної Ради Андрія Парубія та народних депутатів затвердити звіт Тимчасової слідчої комісії, яка розслідувала обставини вбивства Каті Гандзюк та замовних нападів на активістів.

Цей тиждень - останній робочий перед виборами. 11 липня, четвер - день, коли Рада має ухвалити новий виборчий кодекс; саме в цей день нардепи мають заслухати і затвердити звіт ТСК, проект якого уже місяць вісить на сайті Ради. За весь цей час у депутатів не знайшлося бажання заслухати авторів звіту і затвердити сам документ. Та й самих депутатів у Раді практично немає - усі пораються в округах.

Звіт ТСК містить важливі рекомендації як Раді, так і правоохоронним органам, які мають усунути законодавчі та процесуальні перепони, що, на думку членів ТСК, заважають швидкому та неупередженому розслідуванню справ замовних нападів на громадських діячів.
Якщо депутати не затвердять звіт ТСК, піврічна робота членів комісії буде змарнована, а такий інструмент парламентського контролю, як тимчасові слідчі комісії, остаточно дискредитовано. Ніхто в майбутньому не буде утворювати комісії, ротота яких немає результату, ефекту та суспільної користі.

Тому громадські організації зі всієї України, більшість з яких мають активістів, яких переслідували, атакували, замовляли, били, убивали, вимагають:
- поставити звіт ТСК в порядок денний цього сесійного тижня;
- Заслухати в Раді авторів звіту та їх рекомендації;
- Затвердити висновки звіту, аби вже наступне скликання Ради могло втілити їх у життя.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости