Агенція розвитку об'єктів спільної власності територіальних громад виявила, що майно 7 комунальних закладів опинилося під арештом


19 сентября 2016 года.

Агенцією розвитку об'єктів спільної власності територіальних громад області виявлено, що майно 7 комунальних закладів опинилося у різні роки під арештом. По кожному випадку фахівці Агенції спілкувалися з керівниками комунальних закладів, представниками виконавчої служби, з'ясовуючи обставини справи, адже накладення арештів відбувалося досить давно.

Так, майно КЗ «Обласний палац культури» (так званий «Будинок офіцерів») знаходилося під арештом з 2004 року, але про цей ніхто навіть не підозрював. На підставі постанови Суворовського району управління юстиції ще від 13.02.2004 року накладено арешт на майно боржника та оголошено про заборону на його відчуження виконавчою службою за борги по квартплаті громадянина Луценка О.І. у сумі 196,00 грн. Йшлося про технічну помилку. Розгляд справи за позовом обласної ради про скасування арешту відбувся 15 вересня, позовзадоволено, арешт та заборону на відчуження нерухомого майна знято; будівлю з господарчими спорудами, розташовану за адресою м.Херсон, Перекопська, 9 виключено з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.

Також, в результаті спільних заходів фахівців Агенції та обласної ради знято арешт, накладений на підставі постанови відділу Державної виконавчої служби Каланчацького районного управління юстиції Херсонської області від 28.04.2015, на все нерухоме майно КЗ «Новокиївська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів обласної ради».

Що стосується «Херсоноблфармації», то постановою відділу Державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції від 02.04.2009 арешт на все майно накладено з метою задоволення вимог кредитора - спільного українсько-естонського підприємства. Оскільки провадження у справі про визнання боржника банкрутом триває, питання про зняття арешту наразі вирішити не можна.

У списку КЗ, чиє комунальне майно виявилося під арештом, що, можливо, пов'язано з судовими справами про стягнення заборгованості по зарплаті, знаходяться:

- Херсонський обласний палац молоді (постанова Дніпровського відділу Державної виконавчої служби від 27.07.2007);

- Обласний центр народної творчості управління культури ОДА (постанова Державної виконавчої служби Суворовського районного управління юстиції у м.Херсон від 02.05.2010);

- Херсонське училище культури за адресою: м. Херсон, вул.Декабристів, 20 (рішення суду Дніпровського району м. Херсона 03 жовтня 2005 року).

Майно Центральної районної аптеки №3 Суворовського району м.Херсона знаходиться під арештом з 27.03.2006 року. При цьому, судове рішення на підставі якого накладено арешт скасовано 23.05.2006, проте не здійснено жодних заходів щодо фактичного виведення комунального майна з арешту.

«Керівники не завжди звертають достатню увагу на правовий статус майна, що перебуває в оперативному управлінні закладу. Кожному керівнику надана інформація щодо обставин накладення арешту та запропоновані шляхи вирішення проблеми. В окремих випадках досить буде написати лише заяву до виконавчої служби, в інших - звертатися до суду. Адже, як показує приклад «Будинку офіцерів», документи про арешт не могли знайти навіть у виконавчій службі», - пояснюють в Агенції.

Теги: арест
Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости