У Херсонській обласній державній адміністрації порахували втрати місцевих бюджетів від отримання податків за час карантину. Сума становить 89 мільйонів гривень, 17 з яких – це податки з доходів фізичних осіб.
Дані озвучив заступник голови Херсонської облдержадміністрації Вадим Чабан на брифінгу 21 квітня.
” Станом на 21 квітня обраховані втрати місцевих бюджетів від отримання податків у розмірі 89 мільйонів. З них близько 17-ти мільйонів – це податок з доходів фізичних осіб. Інші – це інші місцеві податки і збори. Я вважаю, що при продовженні карантину , при дотриманні його вимог, на жаль динаміка не буде покращуватись, але ми знаємо, що робити після його припинення”,- прокоментував Вадим Чабан.
Він розповів, що обласною державною адміністрацією були розроблені відповідні заходи. Всі пропозиції з прив’язкою до конкретних потреб і вимог Херсонщини направлені Кабінету Міністрів України.
Як один із прикладів подолання економічних наслідків карантину заступник голови Херсонської облдержадміністрації назвав відновлення роботи оптового ринку сільгосппродукції “Неждана”.
“Ринок працює. Там постійно присутні представники ОТГ, опредставники Держпродспоживслужби та Національної поліції. Ми дозволили працювати цьому ринку при виконанні всіх карантинних вимог”, – сказав Вадим Чабан.
Керівник обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації Юрій Ромаскевич, який також брав участь у брифінгу поінформував, що командою українських фахівців були запропоновані певні заходи щодо запровадження адаптивного карантину.
“Ми розуміємо, що економіка країни і суспільство не може тривало мати такі обмеження. Тому завтра (22-го квітня – ред.) на Уряді ця команда фахівців доповість свої пропозиції. І ми будемо казати про так званний адаптивний, або розумний карантин. Тобто поступово певні обмеження за умови виконання саме тих норм будуть знижуватись”, – зазначив Юрій Ромаскевич.