85 випускників-переселенців складатимуть ЗНО на Херсонщині


14 апреля 2015 года.

Як вдалося з'ясувати у Херсонському регіональному центрі оцінювання якості освіти терміни реєстрації на ЗНО для випускників з Криму та зони АТО подовжено. Тепер школярі зможуть подати онлайн-заявку на проходження тестування до 20 квітня, а сам тест для них буде проведено після основної сесії, яка відбудеться з 3 по 26 червня.

"Таке рішення в Міністерстві освіти пояснюють важкою ситуацією на Сході країни і проблемами з виїздом з Криму." - коментує директор регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.

Втім, ті школярі, хто вже встиг зареєструватися на ЗНО, пройдуть його на загальних підставах у строки, зазначені для всіх українців.

У випадку, якщо з яких-небудь причин випускник не встиг приїхати на тестування у встановлені терміни до 26 червня включно, він зможе скласти тести додатково 27 червня. Пізніше цієї дати тестування проходити не буде.

Також проблема ситуація і з розміщенням школярів, які будуть прибувати на тестування. Зараз ще не організовані пункти прийому випускників на час здачі ЗНО з проживанням і харчуванням. За словами начальника Управління освіти і науки Херсонскьої ОДА Євгена Криницького, на Херсонщині будуть здавати ЗНО 85 переселенців. "Для цих дітей ми створили всі умови - обладнані місця для їх проживання не тільки в Херсоні, але й у Генічеську" - коментує пан Криницький.

Як коментує Директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко, зараз робота центру сконцентрована на проведенні першої сесії ЗНО, в якій візьмуть участь в тому числі і абітурієнти з тимчасово окупованих територій, які встигли зареєструватися на тестування та закріпитися за навчальними закладами. Житло для тих, хто буде здавати ЗНО на додаткових сесіях, має бути забезпечене місцевими органами влади.

«В минулому році таким абітурієнтам надавалося житло у гуртожитках. Цього року всі, кому це потрібно будуть забезпечені житлом, але поки робота в цьому напрямку не завершена», - розповів М.Кирпенко.

Діти, що проживали в зоні АТО, мають дуже низький рівень знань за 11 клас, протягом якого вони або не навчалися взагалі, або змушені були одночасно навчатися за російським і українським стандартам. Однак для таких випускників полегшення тестування також не передбачається.

"Користуючись нагодою, хочу поінформувати абітурієнтів, які вже наступної п'ятниці будуть складати ЗНО з української мови та літератури. На інформаційних сторінках учасників ЗНО розміщені запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Звертаю увагу, що в 2015 році вони не надсилатимуться поштою.
Запрошення-перепустку слід самостійно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому та разом з паспортом або іншим документом, що засвідчує особу, за яким здійснена реєстрація,вчасно прибути до пункту тестування,", - нагадав Максим Кирпенко.

Публікацію було створено в рамках проекту «Проведення громадського моніторингу забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб».

Метою проекту є впровадження через мережу громадських аудиторів комплексної системи громадського моніторингу забезпечення право на освіту внутрішньо переміщених осіб в Запорізькому та Херсонському регіонах, що здійснюється Запорізькою міською молодіжною громадською організацією «СТЕП» та Херсонською обласною громадською організацією «Агенція громадської журналістики «Міст» за підтримки Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду "Відродження".

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости