На сьогодні ГПУ вивчено 319 кейсів – фактів порушення закону з боку депутатів міських, обласних та районних рад із 20 областей країни, переданих активістами Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» .
За результатами, у 175 випадках свідчення про порушення вимог законодавства посадовими та службовими особами регіонального рівня, повністю або частково підтвердились. Правоохоронними органами вжито 266 заходів реагування.
Зокрема:
– складено 59 протоколів (переважна більшість про правопорушення, пов’язані з корупцією);
– скеровано до суду 64 подання/листи про усунення порушень вимог законодавства;
– заявлено 13 позовів в інтересах держави.
Після перевірки фактів правоохоронними органами, у 25 випадках чиновники самостійно усунули порушення (частіше йшлося про надання достовірної/недостовірної інформації у декларації). За 62 інформаціями стосовно зазначених осіб йдуть перевірки.
Тривають слідчі дії за 105 свідченнями, виявленими після опрацювання кейсів, наданих Рухом «Під контролем». За результатом: 39 особам повідомлено про підозру, до суду скеровано 20 обвинувальних актів, судами винесено 5 вироків.
Довідково. Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» у вересні 2016 року підписав меморандум про співпрацю з ГПУ. В цілому передано до ГПУ 375 кейсів, де фігуранти політичної корупції або прямого порушення законів України, це депутати, представники партій та безпартійні, керівники місцевих комунальних підприємств, лікарень, департаментів освіти тощо з Київської, Рівненської, Полтавської, Херсонської, Дніпропетровської, Черкаської, Чернігівської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Запорізької, Харківської, Житомирської, Івано-Франківської, Вінницької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Кіровоградської, Закарпатської областей.