26 лютого херсонців запрошують обговорити майбутнє місцевого самоврядування


25 февраля 2020 года.

У середу, 26 лютого, о 14.00 у Херсоні відбудеться засідання круглого столу «Майбутнє місцевого самоврядування: погляд громад Херсонщини».

Взяти участь у обговоренні та висловити свою точку зору стосовно необхідних змін до Конституції України щодо децентралізації влади запрошені народні депутати від Херсонщини, голови міських, селищних та сільських рад, у тому числі ОТГ, експерти.

Ініціатором прес-конференції виступило Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України.

Нагадаємо, Зміни до Конституції України в частині децентралізації доопрацьовуються спільно з Асоціацією міст України, членами якої є міські, селищні, сільські ради, в т.ч. ОТГ. Відтак триває обговорення Концепції АМУ щодо змін до Конституції в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади та пропозицій до проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України щодо місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади». Розглядаються зауваження та пропозиції від територіальних громад Херсонщини.

13 січня лідери громад та незалежні експерти в сфері місцевого самоврядування і децентралізації виступили з Другою спільною заявою щодо загроз, які містяться в проєкті змін до Конституції України, і закликали народних депутатів не голосувати за нього.

15 січня зарубіжні партнери, які усі ці роки підтримували реформу місцевого самоврядування в Україні, висловили консолідовану позицію щодо недопустимості внесення до Конституції змін, які не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування та порушують демократичні процеси. Міжнародна спільнота фактично виступила на підтримку вимог органів місцевого самоврядування і АМУ, експертів і науковців щодо необхідності проведення широкого обговорення та консультацій.

16 січня Президент вирішив відкликати проект закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости