15 ОТГ області незабаром отримають землю сільськогосподарського призначення у власність


23 / 05 / 2018

Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області продовжує розпочатий в лютому процес передачі землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів у комунальну власність об'єднаних територіальних громад.

Вже підготовлені документи для передачі землі 15 об'єднаним територіальним громадам області. Й в грудні цей процес буде завершено.

Про це розповіла начальник Управління землеустрою та охорони земель Оксана Зінова на круглому столі «Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників», який відбувся у Херсоні.

26 ОТГ Херсонської області буде передано 120 тис га землі, у тому числі близько 30 тис. несформованих земельних ділянок, по яким ще не має земельної документації.

Як зазначила Оксана Зінова, «є план-графік передачі землі, який розрахований до осені. Роботи виконуються згідно із графіком. Фізично необхідно провести інвентаризацію із виїздом на місця. Проблем під час підготовки передачі немає. Є робочі моменти фінансування з державного бюджету. Вже підготовлено документи для 15 об'єднаних територіальних громад, але поки що акти приймання-передачі землі ще не підписані».

З 1 лютого структури Держгеокадастру були позбавлені права одноосібно без згоди об'єднаних територіальних громад ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів.

«Вже сьогодні будь-яке рішення по виділенню землі, яке приймає Держгеокадстр, підтверджується рішенням сесії ради ОТГ. Тому земельного дерибану не має» - наголосила у своєму виступі Оксана Зінова

31 січня 2018 року Уряд прийняв розпорядження, відповідно до якого Держгеокадастр має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об'єднаних територіальних громад до кінця 2018 року.

Теги: земля
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости