10 грудня у Міжнародний день захисту прав людини відбувся фінал акції "ЗеЖінки:Україна без насильства"

10 грудня у Міжнародний день захисту прав людини відбувся фінал акції
14 декабря 2021 года.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводять Всесвітню акцію «16 днів проти насильства». Цьогоріч в межах національної інформаційної кампанії учасниці руху «Зе!Жінки» реалізували проєкт #ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства, який мав за мету роз'яснити суть цього негативного явища та надати «інструменти» для боротьби з ним. У кожній із областей учасниці руху «ЗеЖінки» проводили просвітниці заходи, громадські акції та опитування щодо запобігання та протидії насильству.

Днями, в межах однойменного проєкту руху «Зе!Жінки» до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» у Києві відбувся Круглий стіл, де голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, лідерки руху «Зе!Жінки» та експертки висловили свою думку щодо шляхів протидії домашньому насильству в Україні та підбили підсумки проведення акції.

Як заявила очільниця партії Олена Шуляк, політична партія «Слуга Народу» послідовно підтримує державну політику у сфері протидії домашньому насильству та насильству над жінками.

«Ми висловлюємо підтримку політиці Президента у цій сфері та виступаємо за комплексне впровадження положень закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» і указу Президента «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», який покликаний забезпечити інтегрований підхід до подолання домашнього насильства», - сказала вона.

инки

Проте захист від домашнього насильства не обмежується лише чинним нині національним законодавством, переконана Олена Шуляк. Важливим для України кроком має стати ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. Цей міжнародний документ запроваджує дієві механізми запобігання та протидії домашньому насильству, а також забезпечує належне реагування на випадки такого насильства.

«Такі наші цінності як повага та безпека для кожної та кожного можуть бути реалізовані з ратифікацією Конвенції», - додала голова партії.

зе

Своєю чергою, лідерка руху «Зе!Жінки», народна депутатка від «Слуги Народу» Марина Бардіна звернула увагу, що часто у суспільстві акцентують на ролі жінок у протидії домашньому насильству. Але не можна викорінити домашнє насильство лише однією стороною - це має бути спільна праця.

«Від насильства страждають не лише жінки, діти, а й чоловіки. Це можуть бути різні форми насильства - від психологічного до фізичного. Тому чоловіки теж є тими, хто переживає такий досвід. Так само є чоловіки, які публічно виходять і заявляють, що насильство не є нормою, і з цим треба відкрито боротися та говорити», - наголосила політична лідерка руху «Зе!Жінки».
Заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук розповіла про те, що загалом, кількість звернень з приводу домашнього насильства у порівнянні з минулим роком збільшилася на 45%.

625

«Це говорить про те, що люди розуміють: насильство - не є нормою. Вони звертаються за допомогою і готові надавати підтримку й іншим постраждалим від цього негативного явища. Крім того, на території України створять ще 30 нових притулків, 38 денних центрів, 58 нових консультативних служб», - сказала вона.

625
Також, Ольга Ревук додала, що на створення спеціалізованих служб для містян на наступний рік передбачено близько 230 млн грн.

«Майже всі області вже покриті. Ми плануємо плідно співпрацювати із рухом «Зе!Жінки» для того, щоб вони могли на місцях розповсюджувати і впроваджувати політику рівності та протидіяли будь-яким проявам насильства»», - повідомила Ольга Ревук.

625

Статистичними даними щодо кількості звернень до Національної поліції України щодо домашнього насильства поділилася Катерина Павліченко, Заступниця Міністра внутрішніх справ.

«Ми бачимо, що кількість звернень до Національної поліції України збільшується: на сьогодні ми маємо на 50% більше протоколів про адміністративні правопорушення та на 15% більше термінових заборонних приписів стосовно кривдників, яких на обліку також стає все більше. Наступного року ми плануємо сфокусуватися саме на сільській місцевості. Якщо в містах про проблему домашнього насильства активно говорять, то в селах її продовжують замовчувати», - підкреслила Катерина Павліченко.

Зазначимо, що цьогоріч в рамках проєкту #ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства рух «Зе!Жінки» підготував ряд інформаційних заходів.

625

На Херсонщині куби були розміщені у м.Херсон, м.Каховка та м.Нова Каховка. 

«Такі опитування вкрай необхідні, адже вони допомагають бачити реальну ситуацію з домашнім насильством у країні та розуміти, в якому напрямку рухатися, щоб ефективно протидіяти йому на всіх рівнях. Ці результати ми зможемо використовувати для планування державних програм протидії насильству надалі», - зазначила Марина Бардіна.

625

Більшість респондентів (50,2%) вважає найрозповсюдженішою формою насильства психологічне. Зокрема прискіпливе ставлення до зовнішності партнера. Далі йдуть фізичне (37,4%), сексуальне (8,1%), економічне (4,3%) насильство.

29,7% опитаних зазначили, що випадки домашнього насильства траплялися у їхніх знайомих, 12,5% - у друзів, 11,4% траплялися з самим респондентом, 10,1% - були у сім'ї респондента. 36,3% опитаних сказали, що їм невідомі такі випадки.

625

Серед просвітницьких заходів місцеві депутатки, лідерки руху «Зе!Жінки» сприяли проведенню резонансної виставки «Річ у тім 2.0», яка присвячена проблемі домашнього насильства.

На панельній дискусії «Реалізація державної політики із запобіганням та протидії домашньому насильству» лідерка руху «Зе!Жінки» на Херсонщині Larysa Bortovyk докладніше розповіла, як відбувалась організація виставки «Річ у тім 2.0» по всі Україні. Вона допомагала у співорганізації виставки не тільки в обласних центрах, але і в громадах.

Як зазначила Лариса Бортовик, проведення виставки стало приємним, але справжнім викликом.

«Унікальність цьогорічної кампанії в тому, що у нас з'явилась можливість показати виставку не тільки у великих містах, а в громадах. Тим самим, охопити більшу кількість людей та привернути увагу спільноти до теми домашнього насильства. Проведення виставки стало приємним, але справжнім викликом: пошук кращих місць, перемови, логістичні питання. Але, спільними зусиллями ми впровадили проєкт і маємо дуже крутий фідбек від громадськості», - сказала Лариса Бортовик.

625

Пояснимо: назва «Річ у тім» - це гра слів, яка об'єднує концепцію виставки, на якій були представлені 16 реальних побутових предметів, які використовувалися як знаряддя насильства, та мовний зворот для пояснення проблематики насильства: «річ у тім, що домашнє насильство ближче, ніж здається», «річ у тім, що люди, що пережили насильство, бояться про це говорити», «річ у тім, що насильники не вважають себе насильниками» тощо.
Усі предмети були взяті з реальних справ і кримінальних зведень Міністерства внутрішніх справ України (у історіях предметів імена змінені).

На правах реклами

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости