Волосся випадає у кожної людини, так влаштовано природою. В нормальному стані кількість волосків, що випали та виросли, приблизно однакова. Якщо ж волосся стає тонким, ламким, корені слабі, а ріст сповільнений, тоді варто задуматись. Є ймовірність, що мова йде про початкову стадію облисіння. На щастя, сьогодні є спосіб боротьби з алопецією чи просто не густим від природи волоссям — це пересадка. Ознайомитись з усіма тонкощами процедури та записатись на консультацію до спеціаліста можна за посиланням https:/anacosmo.ua/plasticheskaya-hirurgiya/peresadka-volos-2/.
Але перш ніж ставити собі діагнози з інтернету, слід проконсультуватись з трихологом. Волосся може випадати з різних причин — розглянемо їх далі в статті.
Основні причини облисіння
Алопеція, або облисіння, є поширеним на сьогодні патологічним станом, при якому спостерігається часткова чи повна втрата волосся. Існує близько 600 причин алопеції, серед яких варто згадати найважливіші. Часто відмічається їх поєднання, що ускладнює контроль над проблемою.
- Генетична схильність — ймовірність передачі облисіння дуже висока, серед чоловіків вона складає до 80%. При цьому часто виникає поєднання несприятливої спадковості з наступною у списку причиною.
- Гормональний дисбаланс — часто викликає андрогенну алопецію, яка є показанням до пересадки волосся.
- Аутоімунні процеси — на фоні різних розладів імунної системи (склеродермії, червоного вовчака) нерідко посилюється випадіння волосся.
- Захворювання ендокринних залоз — можуть призвести до повної алопеції. Більшість порушень обміну речовин, які часто спостерігаються при цукровому діабеті чи гіпо-/гіпертиреозі, викликають стоншення та руйнування волосяних фолікулів.
- Онкологічні процеси — діють подібно як при ендокринних розладах, та найбільший вплив на волосся мають хімієтерапевтичні препарати, якими намагаються знешкодити пухлину. Під їх впливом страждає імунітет та системи органів, хоча зачіска після хімієтерапевтичної алопеції з часом відновлюється.
- Хронічні та інфекційні захворювання — наявність інфекції в організмі призводить до його інтоксикації, тоді як хронічні хвороби можуть загострюватись та ослаблювати сили організму. В результаті виникає збій і, як наслідок, випадання волосся.
- Лікарські засоби — можуть викликати облисіння, особливо це стосується антибіотиків, антикоагулянтів, протисудомних, сечогінних препаратів. Здебільшого подібна побічна дія розвивається при тривалому лікуванні.
- Шкідливі звички — ці фактори лежать в основі багатьох патологій, оскільки при тому ж палінні виникає дефіцит вітамінів. Через їх нестачу фолікули теж починають руйнуватись.
- Неправильне харчування — ця причина також базується на нестачі вітамінів та мінералів. Якщо сюди додаються хронічні захворювання чи шкідливі звички, то облисіння надто швидко прогресує.
- Несприятливі екологічні обставини — поширена на сьогодні проблема, яка викликає у багатьох людей розвиток різних захворювань, до яких доєднується алопеція.
Як розв’язати проблему?
При тотальному облисінні допомагає пересадка волосяних фолікулів. Сьогодні процедура може бути виконана безшовним методом, при якому відмічається 100% приживання пересадженого матеріалу. Головне — звернутись до хорошого спеціаліста. В Києві якісні послуги надає клініка ANACOSMA.