Херсонські власники фіктивних фірм, замішаних у криміналі, фінансували "Слугу народу"

Херсонські власники фіктивних фірм, замішаних у криміналі, фінансували
28 ноября 2019 года.

Більше десятка компаній, які профінансували партію "Слуга народу" у третьому кварталі цього року, фігурують у кримінальних провадженнях. "Слідство.Інфо" виявило це під час аналізу її нового фінансового звіту. Сума від сумнівних компаній є суттєвою, і складає понад третину внесків від пожертв для президентської партії.

П'ять фірм, які профінансували президентську партію, згадуються в одному кримінальному провадженні. "Веб-Ротор", "Леонол", ФГ "Екопівдень" та "Саквояж-Ют" фігурують у розслідуванні поліції Київської області. Ідеться про заволодіння пальним на понад вісім мільйонів гривень. За версією слідства, група осіб привласнила і легалізувала чуже майно з допомогою підставних фірм. Цьогоріч улітку під час обшуків в одного з фігурантів поліція виявила печатки кількох десятків фірм. Серед них - і тих п'яти компній, які спонсорували "Слугу народу".

Ці фірми загалом пожертвували президенській "слузі" більше 16-ти мільйонів. Усі ці компанії перерахували партії по 3,3 мільйони гривень. Спільного в цих п'яти компаній є те, що їхні засновники з Херсонщини, хоча самі підприємства зареєстровані в інших містах. Крім того, в жодної з фірм не вказаний актуальний номер телефону в реєстрі Мін'юсту. Зв'язатися з ними не вдалося.

Засновником ТОВ «Веб-Ротор» є херсонець Віталій Моцарєв. До 2016 року ця фірма була зареєстрована у Херсоні, на вулиці Лютеранській 24, в одному з орендований офісів.

На той період, скоріш за все, Віталій був студентом одного з місцевим ВНЗ.

Засновником ТОВ «Фірма Леонол» є херсонець Павло Романчук. Він також є засновником ряду компаній із Запорізької області.

Рік тому цією компанією володів херсонець Вадим Смутко. Перед цим він служив за контактом у прикордонних військах.

Засновницею ФГ "Екопівдень" є Юлія Голубенко з Камишан. Вона нещодавно вийшла з декретної відпустки і шукала роботу. До неї підприємством володіли мешканці Миколаївської області.

Засновником ПП «Саквояж-Ют» є також херсонець Олександр Венгер.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости