У п’ятницю, 27 листопада, відбудеться перша сесія ради IV скликання. Представники херсонських ЗМІ провели з міським головою Володимиром Миколаєнко колективне інтерв’ю. Упродовж години відбувалась розмова на найрізноманітніші теми – від кадрових питань, команди – до конкретних проблем міста. Що цікавило журналістів і які відповіді їм дав міський голова – про це далі.
– Володимире Васильовичу, уже відомо, хто пройшов у новий склад міськради. Чи не повториться історія, як із радою VI скликання, коли Ви не могли ефективно працювати з цим складом ради і більша частина депутатів була, м’яко кажучи, не проукраїнськи налаштованою?
– Ви знаєте, я не познайомився з депутатами – не можу сказати про їхні настрої. Але тим, з ким спілкуюсь, я завжди говорю: ви маєте розуміти, що депутатська робота – це не такий шикарний бізнес з мільйоними оборудками, це волонтерство. Якщо ви розумієте це і так хочете працювати – будь ласка, давайте працювати разом. Якщо у вас в душі патріотизм і якщо ви не прийшли з такими проросійськими настроями, то двері відчинені там зранку до вечора, вихідні і святкові дні. Якщо у вас інші настрої, якщо ви вважаєте, що депутатство – це бізнес (як дійсно багато людей вважає), я думаю, що нам складно буде знайти спільну мову і спільне вирішення якихось місцевих проблем. Моє завдання – сформувати дійсно дієздатну команду, щоб вона переймалася виключно проблемами херсонців.
– Обговорюють, що, можливо, у наступному скликанні спливе фігура Сальдо. І ніби-то є прогнози, що його будуть просувати на посаду секретаря ради. Що Ви думаєте з цього приводу?
– Я відверто кажу, що я ніколи не висуну Сальдо на секретаря ради. Є певні умови, за яких рада може висунути ту або іншу людину на секретаря. Але я зроблю все можливе, щоби це прізвище не було, навіть, у якості кандидата на посаду секретаря. Бо я не бачу своєї співпраці, сидячи разом у залі. Можливо, якісь поради його будуть враховані, але я не вірю у щирість цієї людини.
– Чи були вже якісь обговорення тієї людини, яка може бути секретарем ради? Або, можливо, Ви когось хотіли б бачити на цій посаді?
– Я демократ. І вважаю так: якщо люди обрали цю раду, то подобається мені хтось чи не подобається, я повинен з цими людьми працювати. Тому я вважаю, що треба визначати такі пріорітети. Є партія, яка отримала найбільшу підтримку нашого суспільства – це “Солідарність”; і саме вони мають першочергове право внести кандидатуру на посаду секретаря міської ради. Я відверто кажу, що буду підтримувати цю кандидатуру, бо ця політична сила надала мені перед другим туром свою підтримку. Якщо БПП висуває – я буду підтримувати. І повинна бути логіка у тому, щоб цю кандидатуру підтримали в сесійній залі. Я хотів би, щоби та кандидатура, яка буде виноситись, була підтримана не тільки арифметичною, а й переважною більшістю депутатського корпусу. Щоб дійсно розуміли, що ця людина буде представляти владу у виконавчих органах. Це повинна бути така людина, яка влаштує всіх.
– Вже всім відомо, що Станіслав Трошин звільнився з посади голови Управління зв’язків з громадськістю. Хто буде виконувати його обов’язки?
– Трошин не звільнився зі своєї посади – я запросив його до себе і попросив написати заяву. Він визначився у своїй політичній діяльності – він підтримав іншу кандидатуру. Справа, навіть, не в цьому – я можу на якісь речі закривати очі. Але коли ти у робочий час картоплею торгуєш – це порушення присяги держслужбовця, іншого не могло бути. По посаді, яка звільнилась, – у мене розглядається сьогодні кандидатура жінки, яка буде проходити стажування протягом пари тижнів і потім, якщо все буде гаразд, вона буде узгоджена на цю посаду.
– У 2014 году була ідея по реконструкції асфальтового заводу. Але щось не виходить з тендером – уже два рази тендер не пройшов.
– Я думаю, що зараз є сенс розібратися з цим досить прискіпливо. І по цьому шляху ми будемо рухатись. Зараз проводимо певні випробування для підприємств наших херсонських. Ми десь півроку тому підписали угоду з одеським підприємством – вони ремонтували у нас вулицю Кости Хетагурова, зараз працюють на вулиці 49ої Херсонської гвардійської дивізії. Вони налаштовані далі працювати (нас також задовольняє їх робота), готові заходити сюди з більшими об’ємами і побудувати, навіть, свій завод. Але тут дивишся і дивуєшся, думаєш: чому наші херсонські підприємства не такі активні? От ми зіткнулись сьогодні з тим, що потужностей херсонських асфальтових піжприємств не вистачало, щоб освоїти, використати усі кошти, які були передбачені в бюджеті. Тільки тому ми були змушені залучати інші підприємства.
– Щодо тарифів на тепло. Чи буде їх найближчим часом знижено?
– Єдине місто в Україні, яке звернулося з приводу перерахунку тарифів державного підприємства ТЕЦ і добилося результатів, – це місто Херсон. Прийнято рішення про зменшення тарифів на 10%.
– Зараз йде активно обговорення перепетій у районних радах, поділ влади. Як Ви вважаєте, чи потрібні районні ради узагалі?
– Я завжди відстоював позицію, що районні ради необхідні, необхідний депутатський корпус. Для того, щоб вони все-таки більш близькі були до людей, аби їм допомагати. Вони краще знають їхні проблеми, але вони не мають, за великим рахунком, ніяких серйозних повноважень. Була пропозиція скасувати районні ради і замінити їх на районні адміністрації – ситуація, коли призначив собі районного представника і керуєш ним. На сьогоднішній день я залишаюсь при думці, що районні ради треба залишати, але треба все ж таки дати їм і певні повноваження.
– Запитання про сміттєзвалище твердих побутових відходів. Що ви плануєте з ним робити? Бо люди, які там живуть, кажуть, що це вже зараз катастрофа.
Коли приїздив до нас кілька тижнів тому Микола Томенко, голова екологічного комітету ВР, у нас були певні пропозиції по побудові сміттєпереробного заводу. Але досить великих коштів потребує це підприємство і також потрібні державні гарантії, щоб якось підкріпити це. Тому уже є певні домовленості, що комітет підключиться і буде допомагати у цьому.
– Володимире Васильовичу, Ви нещодавно підписали угоду з громадською радою при міському голові. Розкажіть, будь ласка, що у цій угоді прописано та що вона означає?
– Мені приємно, що співпраця з громадською радою склалася досить тісна. За моєю наполегливою позицією вони мають (хоча й не юридично, але фактично) статус рівня депутатської комісії. Їх інформують про всі питання, які виносяться на сесію, вони мають доступ до матеріалів виконкому і вони присутні на координаційній раді. Їхні рекомендації та пропозиції завжди враховуються. І головна теза – ця робота має бути продовжена. Громадська рада не тільки виступає певним органом контролю, але й генерує гарні ідеї.
– Як Ви оцінюєте перспективи “Батьківщини” у міській раді, на скільки впливовою вона може бути?
Я з тої фракції знаю кількох людей, які, думаю, спроможні конструктивно працювати. Але я бачу настрої керівництва партії місцевого осередку – і не думаю, що впродовж найближчих місяців цей конструктив буде.
– Кілька слів про херсонського виборця та команду.
– Приємно казати сьогодні, як змінюються люди, як змінюються херсонці. Ми коли йшли на вибори – така дивна ситуація була. Ідемо на вибори – і розуміємо, що у нас немає нічого того, з чим можна вигравати. У нас немає грошей, у нас немає підтримки якоїсь брендової сили, у нас немає місцевих ЗМІ. Але у нас були якісь цінності, з якими ми йшли, у нас була реальна справа і мені приємно казати сьогодні, що ці принципи перемогли технології, а особистості перемагають політичні гасла. Що люди не готові, дійсно, продаватися у більшості своїй і що людей складно стало обдурити. 4 кг картоплі – це сьогодні не привід думати, що з тобою щирі. Приємно, що люди проголосували за розвиток нашого міста без брехні.