У рамках Міжнародної акції «16 днів Активізму проти ґендерно-обумовленого насильства» Міський гуманітарний центр по роботі з внутрішньо переміщеними особами Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з громадськими організаціями «Десяте квітня» та «Сила права» провів інформаційну кампанію «Не мовчи!».
В ході кампанії активісти проводили консультації та роздавали тематичні буклети, пам’ятки сім’ям з числа внутрішньо переміщених осіб, що проживають в соціальних гуртожитках м. Херсон – в місцях компактного проживання переселенців.
Мета – привернення уваги до актуальної проблеми подолання насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків; спонукати людей до найпростішого: поговорити про насильство у своїй сім’ї, з партнером, з батьками та дітьми.Під час проведення інформаційної кампанії організатори намагалися навчити людей розпізнавати будь-які форми домашнього насильства та реагувати на його прояви у своїй родині, жваво обговорили з учасниками, чи є насильство у їхніх стосунках, і що можна зробити, щоб його не було.
У ході індивідуального консультування спеціалістами надано вичерпну інформацію щодо захисту прав та інтересів, постраждалих від домашнього насильства, роз’яснено їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту від будь-яких форм насильства, а також умови отримання безоплатної правової допомоги за потребою.
Довідка. Щороку в Україні від насильства страждають близько 100 тисяч осіб, 90% з яких – жінки. 10 жовтня 2018 уряд ухвалив Концепцію державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Нагадаємо, 07.01.2018 набув чинності закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». 6 грудня 2017 року Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство і примус до шлюбу.