Повним успіхом увінчався унікальний експеримент з вирощування перлів вченими Херсонського державного аграрного університету, пише Агро-Юг.
Для цього тут використовували не молюсків з віддалених морів і океанів, а два види мешканців Дніпро-Бузького лиману – перловиць і беззубок. У них заклали по десять-двадцять мікроскопічних скляних кульок.
А потім три десятка молюсків повантажили в біофільтр установки із замкнутим циклом водопостачання, де вже містилися різні водні мешканці. І ось чотири-п’ять місяців потому стулки мушель відкрили, а там були справжнісінькі перли – близько двохсот штук.
Перлинки були всього півтора-два міліметри в діаметрі, але дуже красиві – білі або бузково-фіолетові. Частина їх поповнить експозицію вузівського музею, а решту вивчатимуть – проаналізують якість і швидкість наростання шарів. Результатом першого етапу експерименту у виші задоволені.
“Отримані нами дані просто безцінні – адже до цього в Україні вирощуванням перлів ніхто не займався”, – коментує подію керівник лабораторії проблем аквакультури ХДАУ, кандидат ветеринарний наук Віталій Олефіренко.
Нагадаємо, почалося з того, що група викладачів і вчених Херсонського аграрного університету попрацювала 1,5 року в Китаї в китайсько-українському науково-дослідному центрі, де також займалися вдосконаленням технології вирощування перлів на перлинних фермах, зокрема, на найбільшому концерні з їхнього вирощування. І побачивши весь процес вирощування перлів у китайців, за ініціативою ректора університету вирішили вдосконалити цю технологію в Україні і запатентувати її тут.