Сьогодні національний природний парк «Олешківські піски» відзначає своє 12-річчя. Цей природно-заповідний об’єкт було створено відповідно до Указу Президента України від 2010 року, що стало великою перемогою екологів та науковців й неоціненним внеском у справу охорони природи та збереження унікального ландшафту парку.
Це унікальний витвір природи та дивовижний куточок нашої прекрасної Херсонщини. Адже саме «Олешківські піски» стали найбільшим піщаним масивом Європи, який оточений одним із найбільших у світі рукотворних лісів. Безкрайні піщані бархани, що формуються під поривами вітрів, місцями досягають 15 метрів заввишки. Тож не дарма нашу пустелю називають українською Сахарою.
Олешківські піски являють собою ландшафти, які вражають різноманіттям, первозданністю та водночас довгою і непростою історією. На території Парку можна побачити і піщаний степ і напівпустелю, луки, зарості очерету, листяні гаї і навіть – озера. Загальна площа парку складає 11671,06 га., а це 3 територіально розірвані ділянки: Раденська (Козачелагерська арена), Буркутська (Чалбаська арена) та ділянка в межах штучних ставків Новокаховського рибоводного заводу частикових риб. Також, в структурі нацпарку виділено два природоохоронних науково-дослідних відділення – «Раденське» та «Буркути».
Флора й фауна НПП «Олешківські піски» мають особливу біологічну й природоохоронну цінність. На території Парку зустрічається більше сотні рідкісних та зникаючих видів рослин, грибів, лишайників і тварин, внесених до Червоної книги України, Європейського Червоного списку, Світової Червоної книги МСОП та Червоного списку Херсонської області.
Парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється, як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
Тож збереження природи парку та його мешканців – це вагомий внесок у справу охорони навколишнього середовища Херсонщини та України.