Президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти 56 морських суден, які у 2022–2025 роках незаконно заходили до тимчасово окупованих Росією українських портів та вивозили продовольчу продукцію.
Про це пишуть на сайті глави держави.
Серед підсанкційних суден – 39 суден російської національної належності, а також судна з Панами, Камеруну, Того, Есватіні, Барбадосу та інших країн.
Серед відомих зокрема – ENISEY (РФ), BAYAZE D, FINIKIA (Того), SAN COSMAS, MONTE ROSA, LAODICEA (Союз Коморських Островів), SAN DAMIAN, SOURIA (Есватіні), VIKTOR ZABELIN (РФ), ZAFAR (РФ), СОMETA, PAWELL (Камерун), SMP NOVODVINSK (РФ), SIYANIE SEVERA (РФ), KAPITAN KOKOVIN (РФ), INZHENER TRUBIN (РФ) та інші.
У переліку також і російське судно MATROS KOSHKA, яке у жовтні 2025 року вивезло з тимчасово окупованого Криму ще понад 27 тисяч тонн викраденого з Херсонщини та Запоріжжя українського зерна.
Нагадаємо, у квітні 2025 року вказане судно було затримано у внутрішніх водах України. На підставі ухвали суду на нього накладено арешт, а капітану повідомили про підозру.

