Освітні установи на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини мають навчати молодь основам в галузі оборони та військової служби.
Про це йдеться в розпорядженні, яке підписав так званий губернатор ТОТ Херсонщини Володимир Сальдо.
Згідно з документом, з вересня 2025 року по червень 2026 року окупаційне Міносвіти та місцеві адміністрації повинні забезпечити організацію спеціального навчання. Воно має проходити у загальноосвітніх, професійних та вищих навчальних закладах, що розташовані на окупованій території.
Для забезпечення цього процесу також передбачена професійна перепідготовка та підвищення кваліфікації освітян.
Крім цього, як вказано в документі, протягом 2025–2026 років заплановано проведення військово-патріотичних акцій під гаслом “Есть такая профессия Родину защищать!”. До цих заходів будуть обов’язково залучати російських ветеранів, членів так званого військово-патріотичного руху “Юнармія”, а також вихованців кадетських та казачьїх класів.
Про створення перших мілітарних об’єднань на ТОТ Херсонщини стало відомо у лютому 2023 року.
Загалом, за даними Лабораторії гуманітарних досліджень (HRL), Росія створила понад 200 об’єктів для мілітаризації українських дітей.

