Житель Херсонщини, який влаштувався працювати до захопленої росіянами колонії, отримав 12 років позбавлення волі.
Про це повідомили на сайті Херсонської обласної прокуратури.
Як довело слідство, під час окупації Херсона чоловік пішов на співпрацю з росіянами та влаштувався працювати молодшим інспектором групи нагляду відділу безпеки у Північній виплавній колонії №90 у Херсоні.
Пізніше він перейшов працювати до Слідчого ізолятора №1, обійнявши посаду молодшого інспектора чергової служби.
Засуджений виконував злочинні накази окупантів, діючи у порушення правових норм і стандартів поводження з в’язнями. За віддану “службу” отримував платню у рублях, йдеться в повідомленні.
Після деокупації правобережжя Херсонщини чоловіка затримали українські правоохоронці. До набрання вироком законної сили, він утримуватиметься під вартою.
Раніше повідомлялось, що правоохоронці оголосили підозру колишньому начальнику відділення соціально-психологічної служби відділу соціально-виховної психологічної роботи Північної виправної колонії №90 Олександру Ковальчуку. Він депортував ув’язнених та змушував їх будувати новий СІЗО на ТОТ Херсонщини.

