У Новотроїцькій громаді, що на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонської області, стан медицини залишається критичним.
Про це в інтерв’ю кореспондентці МОСТа розповів начальник Новотроїцької СВА Сергій Перетятько.
За його словами, раніше в Новотроїцькому працювала центральна лікарня та центри первинної медико-санітарної допомоги із мережею ФАПів і амбулаторій, проте зараз функціонує лише одна лікарня.
“Зараз у громаді залишилася лише одна лікарня, але лікарів катастрофічно не вистачає. Навіть для базових обстежень людям доводиться їхати або в Генічеськ, або – у більшості випадків – до Сімферополя”, – розповів Сергій Перетятько.
Відомо, що окупаційна влада змушує місцеве населення оформлювати російські медичні поліси, проте вони не гарантують отримання якісної медичної допомоги. За словами начальника СВА, бувають випадки, коли в Криму, куди направляють жителів громади, пацієнтам відмовляють у лікуванні, аргументуючи це тим, що поліс, виданий на Херсонщині, не є чинним на території півострова.
“Якщо йдеться про хірургічне втручання, то це взагалі величезна проблема. Людям часто навіть не дають направлення на лікування. Доступ до медичних послуг фактично обмежений”, – додає Перетятько.
Ситуація з аптеками також критична. Придбати ліки майже неможливо. Медикаменти надходять із Криму у вкрай обмеженій кількості, за завищеними цінами і часто низької якості.
Нагадаємо, за даними незаконно створеного фонду обов’язкового медичного страхування Херсонської області, медичними послугами задоволені лише 34% населення тимчасово окупованої Херсонщини.