Служба безпеки України повідомила про підозру двом колаборантам, які добровільно обійняли керівні псевдопосади в окупаційній адміністрації на тимчасово захопленій території Херсонської області.
Про це повідомило Управління СБ України у Херсонській області.
Зазначається, що одна з підозрюваних очолила окупаційну службу зайнятості населення Херсонської області у Скадовську.
Виконуючи вказівки росіян, жінка забезпечувала роботу окупаційного органу та формувала штат однодумців. Вона видавала накази з питань, віднесених до компетенції незаконного органу, затверджувала незаконні положення про його структурні підрозділи, чим сприяла впровадженню російських трудових стандартів на тимчасово захопленій території.
Інший підозрюваний обійняв псевдо посаду керуючого справами селища Дніпряни Новокаховської місцевої військово-цивільної адміністрації.
Він сприяв утвердженню окупаційного режиму, підтримував зв’язок із ворожими збройними формуваннями.
Крім того, чоловік приймав бажаючих на роботу в окупаційних органах влади та передавав державні установи селища в підпорядкування росіянам. Підозрюваний залучав місцевих мешканців до отримання російських паспортів, а також змушував підприємців перереєстровувати бізнес за законодавством держави-агресора.
Обом фігурантам повідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.