В етері Українського радіо бойовий офіцер і командир тактичної групи в складі спецпідрозділу ГУР МОУ «АРТАН» Михайло з позивним Фантом прокоментував застосування росіянами дронів на оптоволокні та як змінилась поведінка окупаційної армії на полі бою.
Зі слів спецпризначенця, наприкінці минулого року країна-агресор кинула багато ресурсів на активні дії й зайняття нових територій, однак просування вперед відбувається з великими втратами. За цих умов ворогу буде складно закріпитись на зайнятих позиціях – вважає військовий.
«У 23-му році вони себе більш стримано вели. У кожній армії є чітко розписані тактичні дії і до цього підтягуються резерви. Тобто, всі розрахунки для того, щоб ви здійснили певний військовий маневр і потім закріпилися на позиції. Якщо ви витрачаєте весь потенціал на штурм, а далі немає ким кріпитися, то навряд чи утримувати території вдасться», – говорить спецпризначенець.
З його слів, кадри, як росіяни штурмують українські позиції на самокатах (їх раніше оприлюднив «Азов»), свідчать про суттєвий брак техніки. Його держава-агресор компенсує людьми. Це пов’язано з фанатичним бажання кремля вийти на кордони Донецької області якомога швидше та одночасними наступальними діями на кількох напрямках. У грудні 2024 втрати армії рф були рекордні і склали орієнтовно 48 тисяч. Це також підтверджують іноземні аналітики і Британська розвідка.
Щодо того, чи зможуть дрони на оптоволокні докорінно змінити обстановку на полі бою, офіцер зазначає:
«Оптоволокно вже всім відоме. Ми теж його використовували точково, але воно має і свої обмеження. Наприклад, не здатне далеко летіти, бо весь зв’язок передається по волокну. По-друге, меншим є бойове навантаження дрона», – коментує військовослужбовець «АРТАНУ».
Водночас Михайло Фантом вважає, що на кількісну перевагу росіян Україна має відповідати ефективним менеджментом в армії, якісною підготовкою та впровадженням технологічних рішень в усі бойові розрахунки.
«Це більше війна технологій. Україна швидко взяла на озброєння навіть деякі прилади не кодифіковані, бо не встигає система це все проводити. Настільки все змінюється, настільки все розвивається. «АРТАН» також поступово переходить більше до роботизованих систем, щоб берегти життя людей. Щодо управління скажу так. Наші бійці не змушені займатись паперами, бюрократією (для цього в підрозділі є окремі фахівці, які беруть на себе цю роботу повністю – ред.). Завдяки цьому вони можуть зосередитись виключно на бойових задачах. Після БЗВП ми робимо ще додаткову підготовку в підрозділі із досвідченими інструкторами. Подібні практики варто підтримувати і масштабувати», – зауважує розвідник Фантом.
Нагадаємо, що заповнити анкету для вступу в підрозділ можна на сайті «АРТАНУ» або звернутися за телефоном 095 007 05 15.