Розміри збитків внаслідок дій російської армії у НПП «Камʼянська Січ» оцінили у понад 4,9 млрд грн.
Про це йдеться у матеріалі медіа “Свідомі”, яке посилається на слова директора “Кам’янської Січі” Сергія Скорика.
З 24 лютого до 18 жовтня 2022 року пожежі знищили на території парку рідкісні рослини – такі як дрік скіфський, ковилу шорстку, ковилу волосисту, ковилу українську тощо. Загалом тут вигоріло 635 га землі.
«Замінована площа складала 3549 га, майже третину від загальної площі парку. Станом на липень 2024 року розміновано 24% території», — зазначив Сергій Скорик у коментарі «Свідомим».
Як наслідок бойових дій — вигорілі степові ділянки парку та штучні лісові насадження, порушення наземної поверхні бомбами, снарядами та мінами. Ґрунти забруднені хімічними речовинами на ділянках дислокації військової техніки.
11 листопада 2022 року українські війська звільнили правобережжя Херсонщини, на якому розташований і Національний парк «Кам’янська Січ», що входить до складу Національного заповідника «Хортиця».
Юридично національний парк створили у 2019 році. На території розміщені степи, понад 50 кілометрів берегової лінії Дніпра і більш як 90 видів рідкісних тварин.
У XVIII столітті тут була козацька січ. На тому місці до 2022 року збереглися хрести, зокрема могила кошового отамана Костя Гордієнка, і фрагменти козацьких споруд.
У парку росло понад 500 видів судинних рослин, а також занесених до Червоної книги України — наголоватки волошкові, астрагал шерстистоквітковий та горицвіт волзький. Серед тварин, що мешкали на території сліпачок звичайний, чепура велика та руда чапля.