«Коли ти заходиш у Кринки, ти розумієш, що це не на два дні, не на три, не на тиждень; коли ти сідаєш у човен, то розумієш — це мінімум місяць», — журналісти Громадського опублікували репортаж про військову операцію на лівобережжі Херсонщини.
Морський піхотинець Віталій тричі ходив на човнах у Кринки. Першого разу — 27 днів провів у невеликому селі на Херсонщині. Коли він відправився туди вдруге, не одразу впізнав Кринки — через обстріли село змінювалося щодня. Зараз від села залишилися самі руїни. Це ускладнює і без того надзвичайно небезпечну операцію на Дніпрі.
«Кринки — це найскладніша операція, яка була на моїй практиці, — через поле бою, через умови битв, через подолання водних перешкод. Небагато армій воювали в річках. Це унікальний досвід», — розповідає Олександр.
Штурми у Кринках відбуваються щодня.
За словами Віталія, під час його перебування на лівому березі не було такого, що «ти ні в кого не стріляв, або в тебе не стріляли». Росіяни за час операції з жовтня 2023 року детально вивчили маршрути, якими сплавляються морські піхотинці, уже пристріляли всі шляхи.
Через це евакуація поранених із Кринок може розтягуватися на тижні. «Тільки хлопців наших шкода. І дівчинка наша там полягла — на позивний Отаман. Кілька днів тому я почув, коли хлопцеві, який три роки на повномашстабці, який пройшов визволення Херсонщини, Старомайорськ, просто кричав, коли загинув його побратим», — розповідає Віталій.
Більше подробиць – у репортажі Громадського про морських піхотинців 35 бригади.