Колекція кафрського буйвола у біосферному заповіднику “Асканія-Нова” на лівобережжі Херсонщини майже втрачена.
Про це в ефірі Медіаплатформи “Вгору” повідомив законний директор заповідника Віктор Шаповал.
Також, за його словами, загинула значна частина сайгаків.
“Кафрський буйвол – теплолюбива тварина. До настання холодів окупаційне керівництво заповідника утримувало їх на відкритому просторі. Це банальна халатність. Частина тварин загинула від переохолодження. Ще одна тварина загинула від летальної травми у процесі перегонки”, – зазначив Віктор Шаповал.
Зараз, розповів він, ситуація у заповіднику дуже далека від ідеалу. До цього часу тварин утримували за рахунок запасів.
Втім, утримання біосферного заповідника – це не лише про корми. Мова і про запчастини для обслуговуючої техніки, будівельні матеріали для поточного ремонту, ветеринарні препарати тощо.
“Зараз багато нагальних питань вирішуються у “пожежному” порядку, наскільки мені відомо. Не можна залишати поза увагою і питання належного науково-методичного супроводу. На папері спеціалістів зробити легко, однак в реальності – звісно, ні”, – наголосив директор установи.
Він додав, що трагедія, яка сталася із колекцією капського буйвола – фактично ось ця історія про відсутність навичок належного догляду.
В “Асканії-Нова” проживали більше 3 тисяч видів тварин. З самого початку заснування заповідника, перевага віддавалася розведенню саме видів копитних, які були пов’язані зі степовими або лісостеповими ландшафтами.
На території заповідника можна було зустріти таких тварин, як лось, козуля, олень благородний, кабан дикий, лисиця, куниця лісова, бобер річковий, білка звичайна, заєць русак, тхір лісовий, ласка, їжак звичайний та інші.