Та, щиро кажучи, не потрібен. На цьому можна було б опускати завісу, але насправді все трохи складніше. Річ у тім, що пік популярності mp3 плеєрів був на початку двохтисячних, коли широкого поширення набув формат кодування музики mp3, який дозволяв зберігати велику кількість файлів, не займаючи при цьому багато місця. Але індустрія повністю змінилася в той момент, коли можливість відтворювати mp3 файли отримали мобільні телефони. Потреба в окремому пристрої зникла, і класичні mp3 плеєри залишилися в минулому, а сама ніша портативних програвачів переорієнтувалася на аудіофілів. Тобто тепер ключовими параметрами стала саме якість звуку, та можливість плеєра розкрити дорогі навушники. Власне якщо подивитися каталог плеєрів: https://soundmag.ua/ru/catalog/mp3-player/, то можна побачити з пів сотні моделей, більшість з яких як мінімум недешеві. А на деякі ціна взагалі шокує. Всі ці пристрої побудовані на висококласній електроніці, з використанням передових технологій, і орієнтовані на людей, які хочуть отримати найкраще звучання, особливо в порівнянні зі стрімінговими сервісами на смартфоні.
Як вибрати Hi-Fi плеєр
Якщо ви також вирішили приєднатися до світу якісного звуку, вам потрібно розібратися в основних характеристиках та відмінностях між плеєрами, щоб розуміти, на що звертати увагу при виборі. Центральною ланкою будь-якого плеєра є мікросхема ЦАП та підсилювальний тракт, які відповідають за декодування сигналу, перетворення його з цифрового в аналоговий, та збільшення потужності без спотворень. На ринку є чимало варіантів цих чіпів, вони відрізняються своїми можливостями та звучанням, і якось структурувати їх досить складно. Найкраще якщо ви зможете особисто прийти в магазин, та послухати плеєри, які вас цікавлять, і наживо оцінити їхнє звучання.
Також звертайте увагу на можливості апаратної частини плеєра до відтворення музики у високій роздільній здатності, та декодування формату MQA. Це однозначно знадобиться, якщо захочеться поекспериментувати зі звуком. Не останню роль грають і виходи для навушників. Зазвичай це стандартний 3.5мм та балансний вихід 4.4мм або 2.5мм. До речі, якщо ви ніколи не слухали якісні записи на балансному виході – однозначно рекомендуємо, результат вас приємно здивує. Також перевірте підтримку стрімінгових сервісів, якщо вже маєте підписку на якомусь з них. Особливо це стосується сервісів, які пропонують доступ до файлів у високій якості. Якщо згадати про органи керування, то багато виробників використовують конфігурацію із декількох кнопок та багатофункціонального колеса.
Другорядні характеристики плеєрів
Є декілька параметрів, які не впливають напряму на якість звучання, тому саме на них не варто звертати великої уваги при виборі. По-перше, це об’єм вбудованої пам’яті. Майже напевне він вас не вразить, але більшість плеєрів мають підтримку карт типу microSD, тому проблем із розміщенням вашої музичної бібліотеки не виникне. По-друге, це операційна система. Досить часто використовується урізана версія Android. Порівняно зі смартфоном вона не така функціональна та швидка в роботі. Дрібні підгальмовування в роботі можуть дратувати, але знову ж таки, вони не впливають на якість звуку плеєра. Так само як і екран. Звичайно приємніше дивитися в яскравий дисплей з високою роздільною здатністю, але він лише зменшуватиме автономність пристрою, не більше. До речі про автономність. Вона рідко перевищує 12-16 годин на балансному виході, тому, якщо плануєте брати плеєр в далеку поїздку, прихопіть з собою павербанк. І наостанок згадаємо про комплектацію. Бюджетні плеєри постачаються без аксесуарів, з дорожчими моделями в комплекті можна знайти різні додаткові аксесуари типу захисного чохла, захисних наклейок на екран чи приємних сувенірів.