Все більшою популярністю для встановлення в будинку та офісі користується інверторний кондиціонер. Прилад охолоджує температуру в приміщенні до заданого показника у режимі форсування, після чого підтримує її, працюючи на низьких оборотах. Результат — цілодобова прохолода, відсутність різких стрибків температури та комфортна атмосфера. Про плюси та мінуси, а також особливості вибору інверторних моделей поговоримо нижче.
Переваги та недоліки
Серед безперечних плюсів інверторних кондиціонерів:
- Помірна витрата електрики. Інверторні кондиціонери практично на половину енергоефективніші за звичайні моделі, що охолоджують приміщення за принципом «старт-стоп».
- Тиха робота. Завдяки тому, що двигун працює регулярно, а не запускається та вимикається, пристрій практично не шумить. Після охолодження кімнати кондиціонер переходить на сповільнений режим, тому його не чути.
- Пожежна безпека. Безперервна робота на одній частоті гарантує відсутність стрибків напруги та перепадів в електромережі. Це означає, що техніка не згорить навіть за регулярного навантаження.
- Зносостійкість. Моделі з мотором «старт-стоп» швидко виходять з ладу через регулярне включення та відключення. Інверторним кондиціонерам це не загрожує: термін експлуатації їх на порядок довше, що доведено практичним шляхом.
- Підтримка температури з точністю до градуса. Звичайні кондиціонери відключаються при досягненні заданої температури та вмикаються знову лише після того, як повітря нагріється на 3-4 градуси. Через такі перепади мешканці будинку можуть захворіти. Інверторні кондиціонери безперервно підтримують заданий температурний режим, що мінімізує ризик простудних захворювань і гарантує безпрокомісний комфорт.
Щодо мінусів, їх зовсім небагато. Головний недолік — висока вартість: інверторні кондиціонери коштують в середньому на 30–40% дорожче за звичайні моделі зі схожими параметрами. Ціна виправдана тривалим терміном експлуатації та рідкісними поломками, а також помірним споживанням електроенергії. Інверторне обладнання є актуальним для приміщень, де люди знаходяться постійно: житлових кімнат, офісів, торгових центрів, закладів громадського харчування.
Правила вибору
Якщо ви вирішили придбати інверторний кондиціонер, зверніть увагу на низку параметрів:
- Рівень потужності. Для обслуговування 3-4 м2 достатньо 1000 кБТЕ/год (показник виміру продуктивності кліматичного обладнання). Чим більша кімната, тим потужнішим має бути кондиціонер.
- Тип керування. Крім стандартних, механічних моделей трапляються варіанти з дистанційним керуванням. Підключившись через Wi-Fi, можна вмикати та вимикати кондиціонер, регулювати температуру через мобільний додаток.
- Додаткові опції. Наприклад, цифровий дисплей допомагає бачити роботу пристрою, плазмовий фільтр очищає повітря від усіляких забруднень, а іонізатор насичує атмосферу корисними іонами.
- Бренд. Віддайте перевагу перевіреним виробникам — Mitsubishi, Cooper&Hunter, Haier та іншим, які успішно зарекомендували себе на ринку кліматичного обладнання.
Бажаємо вдалих покупок!