Центральний районний суд м. Миколаєва змінив запобіжний захід з тримання під вартою на поміщення до психіатричного закладу з посиленим режимом херсонцю, який під час окупації міста допомагав росіянам.
Про це йдеться в ухвалі суду.
Відомо, що правопорушника звуть Олександр, прізвища його не називають і не вказують на порталі Судова влада.
Скоріше за все, це чоловік, якого затримали українські військові після звільнення Херсона. Цей момент потрапив у сюжет одного з українських блогерів.
На відео чоловік каже, що працював лаборантом в університеті, а у матеріалах справи є покази свідка, який вказав, що після окупації Херсона, зловмисник влаштувався на кафедру “Кібернетики” у ХНТУ лаборантом.
Олександром його назвали автори пропагандистського сюжету, в якому Олександр радів, “що Росія в Херсоні назавжди”.
З матеріалів справи відомо, що затримали його 28 листопада, наступного дня оголосили про підозру у державній зраді.
Українським правоохоронцям про те, де ховається пособник росіян повідомили сусіди, яких той лякав ФСБ.
В телефоні у “лаборанта” знайшли переписку із російськими силовиками, якім той передавав інформацію про щодо розташування та переміщення підрозділів ЗСУ, а після окупації Херсона передавав інформацію щодо колишніх учасників АТО та громадян, що займають проукраїнську позицію.
Також, як чутно на відео, у затриманого знайшли велику суму грошей.
За час слідства працівники СБУ допитали свідків, які показали, що були очевидцями здійснення фотографування “лаборантом” місць можливого розміщення ЗСУ, та при подальшому знайомстві з ним, в ході усної бесіди той зазначив, що отримує грошову винагороду за надання вказаної інформації спецслужбам РФ через мобільний додаток “Telegram”. Також, він намагався залучити свідків до здійснення аналогічної підривної діяльності проти України.
Один з сусідів зловмисника дав покази, що бачив як той щось обговорював із представниками збройних сил РФ. Після бесіди росіяни почали проводити обшуки у приміщеннях квартир на вулиці Полтавській.
Цих доказів, скоріш за все, було б достатньо для того, аби “лаборант” сів за ґрати, але лікарі вважають інакше.
На початку лютого було отримано висновок судово-психіатричної експертизи , яка встановила, що страждає хронічним психічним недугом і не міг віддавати собі звіт у своїх діях.
З урахуванням акту судово-психіатричної експертизи №6, Олександра визнали небезпечним для оточуючих, і помістили до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку.