Вибір лептопа завжди залежить від того, для запуску яких процесів він буде потрібен. Але для необізнаного споживача і офісний базовий, і ігровий ноутбук бу https://pc.com.ua/ua/laptops-game зовні мало чим відрізняються. Отже, плануючи придбання геймерського девайсу, варто розбиратися в його параметрах.
Реально є різниця, чи все награно?
Так, звичайний ноут, який призначений для використання офісних невибагливих програм, пошуків в браузері, навіть для запуску простих двовимірних ігор не здатен виконати жодної важкої програми. Сучасні комп’ютерні відеоігри – це видовищні багатовимірні світи, які мають свій початок, розвиток і різні варіанти сценаріїв, що залежать від настрою геймера. Це рольовий екшн, сповнений складних битв, завдань, пошуків та формування персонажів.
Оцінити якість такої програми не вдасться без потужного комп’ютера. Високоякісна ігрова графіка потребує серйозних ресурсів машини. Вимоги до відеоігор постійно зростають, позаяк усі компоненти ноута мають бути найпрогресивнішими. Ось чому геймерські ноутбуки – не прості машини і ціни на них досить таки не іграшкові.
Основні відмінності ігрового ноутбука
Геймери зі стажем вже з розумінням підходять до вибору лептопа, обираючи його під свої особисті вимоги. Незрідка це найактуальніші моделі б/в, що мало чим відрізняються від нових, крім ціни. На техніці такого типу спеціалізується інтернет-магазин «Pc.com.ua», де гравцям буде цікаво порівняти ціни. Але коли бракує досвіду, орієнтуватися необхідно на окремі основні параметри:
- Процесор. Для звичайної офісної роботи достатньо 2-х ядер, якісні ігри потребують хоча б 4 ядра. Також враховується частота роботи – не менше 2-х ГГц для кожного. Хороші варіанти Intel Core і5 та і7; непоганий, але більш бюджетний – ноут із процесором від AMD;
- Ігровий відеоадаптер. Його задача – забезпечити якість візуалізації, деталізацію об’єктів, реальність елементів. Ноутбук, який оснащений тільки інтегрованою відеокартою, не зможе забезпечити хорошу роботу під час гри. Досвідчені гравці обирають машини з дискретними відеокартами. Лідером серед виробників можна вважати nVidia;
- Оперативна пам’ять. У порівнянні з “офісним” стандартом до 4 Гб, для запуску та продовження гри нормою вважається не менше 8 Гб. Чим більше оперативна пам’ять, тим плавніше гра. Для графічних додатків краще обрати варіант в 16 Гб;
- Звук. Сучасні ігрові моделі містять потужні акустичні пристрої для об’ємної звукопередачі;
- Акумулятор. Для довготривалої роботи ноутбука з потужними параметрами потрібна і відповідна батарея. Спеціалісти рекомендують обирати ноути з ємністю батареї від 4000 mAh.
Майбутній ігровий девайс варто обирати під свої потреби. Адже для когось відеоігри це захоплення, а хтось зміг перетворити це хобі у високооплачувану професію.