Підтримати

Редакція Guardian Picture Desk вибрала українського фотографа Євгена Малолєтку найкращим фотографом року.

Матеріал про фотографа разом із добіркою його робіт опублікували на сайті видання 23 грудня.

На початку 2022-го Малолєтка був у Казахстані, де висвітлював антиурядові протести. Однак на тлі новин про підготовку російського вторгнення вже у середині січня він повернувся до Харкова та працював кореспондентом для Associated Press на Донбасі.

Починаючи з Маріуполя, Малолєтка продовжував висвітлювати війну на різних рубежах – від Харкова, Донбасу та Запоріжжя до Миколаєва та Херсона, а також у столиці.

Отримав широку популярність фоторепортажем про блокаду Маріуполя під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну в березні 2022 року.

До Херсона фотограф приїхав не одразу після звільнення, а трохи пізніше.

“Ейфорія від визволення минула, але все одно було видно, як раділи люди, що Україна повернулася. На повернення України люди чекали дев’ять місяців. І попри всі страждання, які люди пережили під час війни, ми чули лише одне: «Краще бути під обстрілами, ніж під Росією». Як і в Ізюмі, люди в Херсоні пройшли через багато тортур; ми обстежили багато місць, де катували людей. І люди розповідали нам жахливі історії. Деякі люди досі іноді не можуть прийти до тями щодо того, що сталося. І ми зустрічали людей, яким проломили череп, чиїх родичів убили або вивезли до Росії”, – розповів Євген Малолєтка.

Нижче – світлини, які Євген зробив саме на Херсонщині.


Чоловік їде на мотоциклі перед зруйнованими під час боїв будинками у нещодавно звільненому селищі Архангельське, 5 грудня

Рідні 94-річної Єлизавети везуть її вантажним візком до евакуаційного поїзда в Херсоні, 1 грудня

Цифри, які використовуються для відліку часу, видряпані затриманими на стіні підвалу в будівлі, яку, за словами прокурора у справах про військові злочини, використовували російські війська як місце тортур у Херсоні, 8 грудня.

Розвиваємо проект за підтримки