Жінки, які зазнали сексуального насильства під час війни, отримуватимуть безкоштовну медичну та психологічну допомогу у всеукраїнському кол-центрі #ВАРТОЖИТИ.
Зокрема, платформа Елеос-Україна спільно з ГО «Фонд Яніни Соколової» запустила гарячу лінію психологічної допомоги. В межах цього проєкту також передбачено відкриття реабілітаційного шелтеру, який спрямований на психологічну підтримку та відновлення жінок після пережитого. Центр відкриється на Івано-Франківщині.
За підтримки латвійської організації «Центр МАРТА» та Міністерства закордонних справ Латвії постраждалим жінкам надаватимуть безоплатну медичну допомогу в спеціалізованих клініках в Івано-Франківська, Мукачева та Києва.
«Після звільнення Харківської області, в перший же день саме через кол-центр до нас звернулися дві жінки з міста Ізюм. Ми знаємо, що таких випадків дуже багато, проте потрібно працювати і доносити інформацію про проєкт, щоб жінки не боялися звернутися по допомогу», — розповідає голова організації «Елеос-Україна» Сергій Дмитрієв.
Проєкт з допомоги жінкам започаткували ще навесні. За цей час, в межах проєкту “Shelter for Women and Girls – victims of War Crimes” розпочали співпрацю з управлінням з розслідування сексуальних злочинів армії рф в Україні, яке нещодавно створили під керівництвом Генпрокурора, та відділом сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
«Ми сприймаємо біль українок, які зазнали насилля, як сімейний біль. Щодня я спілкуюся з волонтерами, які розповідають мені про страшні цифри зґвалтованих жінок і дітей, які здійснювалися росіянами в окупованих містах. Мета нашої лінії — допомогти психологічно впоратися з цим болем і спробувати жити далі. Важливо, щоб українки не мовчали про ці страшні злочини. Говорили про пережите і звертатися по допомогу», — закликає голова ГО «Фонд Яніни Соколової», телеведуча, журналістка та громадська діячка Яніна Соколова.
Організатори проєкту закликають жінок, які пережили цей досвід, не боятись і не мовчати. Якщо ви чи ваші близькі зазнали сексуальних злочинів та потребуєте фахової підтримки психолога — телефонуйте на гарячу лінію, або звертайтесь до прокуратури та говоріть про те, що з вами сталося.