Симптомом різних небезпечних захворювань може бути шум у голові та вухах (тінітус). Це неприємне явище виникає без видимих зовнішніх подразників. Пацієнти описують його, як скрип, дзвін чи специфічний шурхіт. На ранніх стадіях ця патологія не впливає на якість життя, але згодом шум може стати більш вираженим. Тривожить людину одне або обидва вуха в залежності від причини виникнення симптому. У жодному разі ігнорувати цю проблему не можна в жодному разі. Рання діагностика дозволить виявити небезпечне захворювання на ранній стадії або повністю запобігти його розвитку. Сьогодні в арсеналі медицини є різні методи дослідження та сучасне обладнання, що забезпечує високу швидкість та точність постановки діагнозу.
Чотири стадії прояву тінітусу
Виділяють чотири ступені прояву шуму у вухах:
- шум не впливає на самопочуття та рівень життя;
- симптом викликає великий дискомфорт, навіть у повній тиші людина не може спати, почувається дуже погано;
- постійна присутність подразника як шуму, який заважають нормально виспатися;
- шум у голові та вухах перешкоджає нормальному виконанню повсякденних справ та засипанню вночі.
Звернутися за медичною допомогою необхідно на будь-якій стадії тінітуса – лікар-невролог в Києві допоможе знайти справжню причину виникнення недуги та позбутися неприємного симптому.
Причини виникнення
Шум у вухах та голові може бути самостійним симптомом або виявлятися в комплексі з іншими порушеннями. На первинному прийомі лікар завжди збирає повний анамнез і з’ясовує наявність супутніх патологій, щоб визначити причину недуги. Часто пацієнти скаржаться на сильний головний біль, поганий слух, різку нудоту, запаморочення. При діагностиці враховується точна локалізація, тональність і характер самого звукового феномена.
Процес постановки діагнозу ускладнюється тим, що симптом може сигналізувати про наявність різних недуг. Шум у вухах і голові тією чи іншою мірою з’являється за наявності таких недуг, як:
- вікові зміни;
- патології слуху;
- гіпертонічна хвороба;
- доброякісні утворення слухового нерва;
- акустична травма;
- ускладнення після медикаментозного лікування;
- остеохондроз шийного відділу;
- захворювання судин;
- черепно-мозкові травми.
Ці причини появи шуму у вухах та голові найчастіше зустрічаються у пацієнтів невролога. Рідше симптом проявляється при пороках слухового аналізатора, порушенні кровообігу в головному мозку, патології кишечника, нирок та шлунка. Також рідко трапляються випадки алергічних реакцій. Не ігноруйте шум у вухах – звертайтеся по кваліфіковану допомогу, щоб точно з’ясувати причину виникнення симптому та своєчасно розпочати лікування.