Звернення прокурора Суворовського району м. Херсона до студентської молоді


28 октября 2014 года.

Студентська молодь є найбільш вразливою категорією населення, яка може підпасти під сепаратиські настрої з боку організацій та осіб, які діють на території країни, діяльність яких спрямована на дестабілізацію ситуації в країні.

Конституцією України зазначено, що територія України, в межах існуючого кордону, є цілісною й недоторканною. Проте, сьогодні в ряді регіонів країни лунають протизаконні заклики до порушення територіальної цілісності нашої держави. Сепаратистські лозунги несуть загрозу для суверенітету України, її єдності, принципу непорушності кордонів. Подібні гасла є джерелом гострих конфліктів у суспільстві та провокують населення на прийняття необдуманих раптових рішень.

Херсонщина - багатонаціональний край, де люди вільно спілкуються кількома мовами та завжди толерантно ставилися один до одного. Доказом цього є мирний шлях проведення акцій, врівноваженість людей, які щодня відстоюють свою позицію на площі Свободи у Херсоні.

Першочерговим обов'язком правоохоронних органів області є насамперед захист прав та свобод громадян, збереження законності в регіоні, запобігання поширенню сепаратистських проявів. Однак найефективніше виконувати поставлені завдання правоохоронцям можна лише у тісній та узгодженій співпраці.

В той же час я закликаю вас проявити активну громадянську позицію та невідкладно інформувати органи прокуратури про факти можливої причетності будь-яких осіб до сепаратистських та інших проявів для вжиття негайних заходів реагування.

Нагадаю, що нещодавно покарання за сепаратистські дії стало значно жорсткішим. У чинному Кримінальному Кодексі України немає статті яка прямо б регулювала відповідальність за сепаратизм. Тому для того щоб кваліфікувати дії пов'язані із сепаратизмом необхідно звернутися до статті 110 КК України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України». Сепаратизм підлягає кримінальній кваліфікації за статтею 110 КК України, саме тому, що його наслідками є порушення територіальної цілісності і недоторканості території України. Так, статтями 109 та 110 Кримінального кодексу України за посягання та територіальну цілісність України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Ті ж самі дії, вчинені групою осіб або повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, а якщо вони призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків - від 10 до 15 років. Суб'єктом злочину за вказаною статтею є фізична осудна особа, яка досягла 16-ти років.

Сепаратистські лозунги несуть загрозу для суверенітету України, її єдності, принципу непорушності кордонів. Робота органів прокуратури всіх рівнів спрямована виключно на дотримання законності.

Я звертаюся до всіх студентів дотримуйтесь вимог законодавства України, не піддавайтесь різного роду провокаційним закликам, будьте патріотичними та згуртованими. Лише з вашою допомогою правоохоронні органи зможуть зберегти ситуацію в регіоні мирною та стабільною.

У боротьбі за єдність, цілісність України та панування Закону в державі зволікання неприпустиме, а кожен з присутніх має зробити для цього все від нього залежне у ці складні для країни часи.

Я закликаю вас дотримуватися вимог законодавства України, не піддаватися різного роду провокаційним закликам, бути патріотичними та згуртованими, спільними зусиллями розбудовувати єдину, сильну, незалежну Україну.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап