Жінки їдуть з окупованого Криму народжувати в Генічеськ, щоб діти стали українцями


13 января 2016 года.

За словами медиків, кількість вагітних пацієнток із Криму, що їдуть в Україну на пологи, різко збільшилася після початку енергоблокади анексованої території, пише «Україна молода».

Річ у тім, що через дефіцит електроенергії на півострові не опалюються палати у багатьох лікарнях, також є ризик залишитися без необхідної допомоги тим вагітним жінкам, які чекають на складні пологи. Особливо багато в Генічеську породіль із Сімферополя та Джанкойського району Криму.

«До нас їдуть жінки, які не захотіли міняти паспорт України на російський документ, - розповідає головлікар Генічеської райлікарні Ельдар Фетієв. - З цієї причини ми нікому з них не відмовляємо, приймаємо усіх. Самі породіллі кажуть, що не хочуть, щоб їхні діти народжувалися на території анексованого півострова, а отже, автоматично ставали громадянами Росії».

Крім того, самі жінки відзначають досить високий професійний рівень українських лікарів та меншу суму грошей, яку їм доводиться витрачати на пологи, незважаючи на досить складну дорогу з Криму. Нині саме Генічеський пологовий будинок, обладнаний за найвищими медичними стандартами, є одним із найкращих на півдні України.

За словами самих породіль, дуже часто лікарі з пологових будинків окупованого півострова Крим не мають належної кваліфікації та при виявленні у майбутніх мам будь-якої складної патології, пишуть їм направлення в різні лікарні, розташовані в Російськiй Федерації. У підсумку, з урахуванням вартості дороги та ліків така поїздка може вилитися в невиправдано велику суму. А ось в Україні все рідне: і лікарі більш чуйні, та й вартість ліків - на порядок нижча, ніж в окупованому Криму.

Окрім цього, усі жінки, що мешкають у Криму та мають українське громадянство, отримуватимуть допомогу від держави Україна після народження дитини, а ось у Російській Федерації ці гроші породілям не виплачують.

«Я сама за паспортом - українка та не хочу, щоб моя дитина стала заручником тієї складної політичної ситуації, яка зараз склалася в Криму, - говорить Світлана Давиденко, яка приїхала на пологи до Генічеська з Сімферополя. - Я впевнена, що в дитини буде більше перспектив у житті саме з українським паспортом».

Зараз потрапити на материкову частину України з окупованого півострова Крим можна на таксі. Зокрема, люди платять 150 гривень за машину, що їде з Сімферополя до КПП «Каланчак». Потім необхідно перейти кордон пішки та вже на території України заплатити іншому водію таксі. Тобто дорога з території окупованого півострова Крим на Херсонщину обходиться в суму близько 300 гривень.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости