Зеленський звільнив старого і призначив нового голову СБУ у АР Крим

Зеленський звільнив старого і призначив нового голову СБУ у АР Крим
22 октября

Президент України Володимир Зеленський звільнив Євгена Нетужилова з посади начальника Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим.

Про це йдеться в Указі голови держави.

Наступним Указом Зеленський призначив Олега Кулініча на його місце. 

Олег Кулініч народився 21 травня 1969 року в м.Сміла Черкаської області.

Працював в СБУ, потім радником міністра палива та енергетики України, заступником державного секретаря Мінпаливенерго, керівником групи радників першого віце-прем'єр-міністра України.

25 жовтня 2006 року Розпорядженням Кабінету міністрів України був призначений віце-президентом Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія" Енергоатом "з юридичних питань і корпоративних ризиків. Працював під керівництвом Андрія Деркача.

Кулініча вважають близьким до родини Деркачів (екс-глава Енергоатому Андрій Деркач-син і екс-глава СБУ Леонід Деркач-батько), так як Кулинич працював в СБУ під час головування Леоніда Деркача і дослужився при ньому до високих постів.

Був призначений главою Держкомзему за квотою "Блоку Литвина", в рамках коаліційних домовленостей, в кінці 2008 року.

За даними розслідування Bihus.Info в 2010 році 42 га землі ландшафтного заказника в Конча-Заспі розділені на 13 ділянок були незаконно відчужені на користь оточення нардепа Андрія Деркача - його помічників і членів їх сімей. Факт незаконного відчуження земель підтвердила Служба безпеки України, а Державне бюро розслідувань (ДБР) і прокуратура порушили кримінальну справу.

Землі були передані керівництвом Обухівської районної державної адміністрації, яке отримувало прямі вказівки від Олега Кулініча.

У січні 2020 року Печерський районний суд м.Києва вже наклав арешт на ці ділянки орієнтовною вартістю 930 млн гривень. Як повідомляє СБУ, зараз приймаються процесуальні заходи щодо повернення незаконно відчужених земельних ділянок в держвласність. З 23 осіб, які отримали цю землю в 2010 році, мінімум 17 - з оточення Андрія Деркача.

Пробувши на посаді менше 2 років - до вересня 2010 року Олег Кулініч був звільнений після низки корупційних скандалів у відомстві - надмірним навіть за мірками "донецької" команди, яка як раз зміцнювалася у владі. 

Нетужилова призначили в Кримський главк у листопаді 2019 року. 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап